Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Silna Radunia Stężyca sprawdzi Sokoła Ostróda tydzień przed ligą

2019-07-26 10:20:02 (ost. akt: 2019-07-26 10:51:52)
Podopieczni Piotra Kołca (z prawej) w sobotę o godz. 13 zmierzą się z Radunią Stężyca

Podopieczni Piotra Kołca (z prawej) w sobotę o godz. 13 zmierzą się z Radunią Stężyca

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Występująca w grupie 2 III ligi Radunia Stężyca będzie ostatnim sparingpartnerem ostródzkiego Sokoła na tydzień przed startem rozgrywek III-ligowych. Mecz zacznie się w sobotę o godz. 13 na stadionie przy ul. 3 Maja.

W środowisku trzecioligowym o zespole Raduni mówi się "milionerzy" ze Stężycy. Chodzą słuchy, że proponuje piłkarzom najwyższe stawki w III lidze. Nieoficjalnie rekordziści mają tam kontrakty na poziomie 10 tys zł miesięcznie. Przed nowym sezonem zespół ze Stężycy solidnie się wzmocnił, w jego szeregach pojawili się zawodnicy z I-ligowym doświadczeniem, którzy mają ekipie z Pomorza wywalczyć awans do II ligi.

Radunia rozegrała trzy sparingi: Chojniczanka Chojnice (I liga) 1:2, Bytovia Bytów (II liga) 2:1, Lechia II Gdańsk (IV liga) 3:0.

Na czwarty mecz kontrolny zespół z Pomorza przyjedzie do Ostródy. W sobotę (27 lipca) o godz. 13 przy ul. 3 Maja sprawdzi dyspozycję Sokoła. Będzie to ostatni mecz podopiecznych trenera Piotra Kołca przed inauguracją III ligi.

— Sam jestem ciekaw jak będziemy wyglądali na tle drużyny ze Stężycy. Dla naszych nowych zawodników będzie to okazja do zaprezentowania swoich prawdziwych umiejętności na tle mocniejszych piłkarzy — powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła.

Za tydzień (3 sierpnia) Sokół wyjazdowym pojedynkiem z Kaczkanem Huraganem Morąg rozpocznie sezon 2019/2020.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages