Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Piłkarka AP Ostróda jest na letnim zgrupowaniu Akademii Młodych Orłów

2019-07-24 07:48:03 (ost. akt: 2019-07-24 08:14:30)
Anna Gliszczyńska na letnim zgrupowaniu AMO w Gniewinie

Anna Gliszczyńska na letnim zgrupowaniu AMO w Gniewinie

Autor zdjęcia: Archiwum

W Gniewinie, gdzie podczas piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii, odbywa się letnie zgrupowanie Akademii Młodych Orłów. Wśród najlepszych polskich piłkarek z rocznika 2006 jest Anna Gliszczyńska z AP Ostróda.

Anna Gliszczyńska jest stale monitorowana przez reprezentacyjnych szkoleniowców. Jest to już trzeci pobyt zawodniczki AP na kadrowym zgrupowaniu. Debiutowała podczas ubiegłorocznej akcji letniej, drugi raz sztab szkoleniowy AMO powołał młodą piłkarkę na obóz zimowy. Teraz po raz trzeci zawodniczka ostródzkiej "Apki" przebywa na tygodniowym obozie z szeroką kadrą Polski.

Gliszczyńska w Gniewinie przebywa po raz ostatni z AMO jako rocznik 2006. Podczas trwającego właśnie zgrupowania prowadzona jest pierwsza selekcja do powstającej reprezentacji Polski U-15. Piłkarka AP Ostróda znalazła się w tzw. grupie A, liczącej 21 dziewcząt. Reprezentantka ostródzkiej Akademii Piłkarskiej wystąpiła już w jednym meczu kontrolnym podczas obozu w Gniewinie. Ostródzianka wyszła w podstawowej jedenastce i zagrała na pozycji nr 9.

— Ania jest bardzo pracowita i ambitna, przez cały czas szkolenia trenowała z drużyną chłopców, ponadto uczestniczyła w programie zajęć indywidualnych EMsport — mówi Grzegorz Sobotka, który do niedawna był trenerem rocznika 2006 w AP Ostróda. — Została doceniona za swoją wielką pracę. Jest to też wyróżnienie dla naszej akademii, bo widać, że dobrze szkolimy naszą młodzież.

Przypomnijmy wcześniej na konsultacje reprezentacji Polski powoływany był Kacper Sezonienko, który obecnie trenuje w Lechii Gdańsk.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages