środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Pingpongowa reprezentacja Polski jest na zgrupowaniu w Ostródzie

2019-07-23 10:59:15 (ost. akt: 2019-07-23 11:36:44)
Reprezentanci Polski w Ostródzie zaczęli przygotowanie do drużynowych mistrzostw Europy

Reprezentanci Polski w Ostródzie zaczęli przygotowanie do drużynowych mistrzostw Europy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Tradycyjnie od kilku lat kadra Polski tenisistów stołowych w Ostródzie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu startów międzynarodowych. W hali OCSiR pod okiem Tomasza Krzeszewskiego trenują najlepsi polscy seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy.

Aktualny indywidualny mistrz Polski Patryk Chojnowski, lider polskiej reprezentacji Jakub Dyjas oraz wielu innych w pocie czoła wykuwają formę na tygodniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski w Ostródzie. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji obok zawodników pierwszej kadry trenują też pingpongiści występujący w reprezentacjach młodzieżowych i juniorskich. Seniorzy przygotowują formę na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Nantes (Francja), które rozegrane zostaną w dniach 3-8 września. Polacy mieli szczęście w losowaniu grup, ponieważ ich rywalami będą teoretycznie słabsze reprezentacje Serbii i Belgii.

- Zgrupowanie w Ostródzie jest pierwszym etapem przygotowań do drużynowych mistrzostw Europy, później czeka nas kilka wyjazdów na Bałkany - mówi Tomasz Krzeszewski, trener reprezentacji Polski seniorów. - Tak naprawdę mamy wszystkich najlepszych krajowych zawodników. Są z nami czołowi polscy młodzieżowcy i juniorzy. Do tego zawodnicy Morlin Ostróda, którzy mają okazję podpatrywać, a czasem nawet potrenować z kadrowiczami. Jest to też korzystne dla miasta, bo Polski Związek Tenisa Stołowego płaci za pobyt kadrowiczów w Ostródzie.

Zgrupowanie kadrowiczów w hali OCSiR potrwa do soboty.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages