Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Kanał Elbląski odwiedzili miłośnicy Kanału Finow

2019-07-22 13:42:34 (ost. akt: 2019-07-22 13:51:09)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Jest szansa, że doroczna konferencja World Canals Conference w 2022 r. odbędzie się w Polsce. Przedstawiciele Inland Waterways International, organizacji międzynarodowej zrzeszającej podmioty działające na rzecz promocji śródlądowych dróg wodnych, zwiedzali pochylnie Kanału Elbląskiego.

Kanał Elbląski odwiedzili miłośnicy Kanału Finow. W sobotę, 20 lipca, pochylniami Kanału Elbląskiego przepłynął statek z grupą działaczy przedstawicieli niemieckiego stowarzyszenia Unser Finovkanal, zrzeszającego osoby działające na rzecz zachowania dziedzictwa historycznego Kanału Finow, łączącego Odrę z Hawelą.

Niemieccy goście występowali też w roli reprezentantów Inland Waterways International, organizacji międzynarodowej, zrzeszającej podmioty działające na rzecz promocji śródlądowych dróg wodnych.

Wizyta służy m.in. wymianie doświadczeń w propagowaniu zabytków hydrotechnicznych i znalezieniu tematu na doroczną konferencję World Canals Conference w 2022 r. Tutaj i na Kanale Bydgoskim szukali inspiracji. Jest szansa, że doroczna konferencja World Canals Conference w 2022 r. odbędzie się w Polsce. Jaki zapadnie werdykt, dowiemy się za rok, podczas konferencji w Lipsku.

Delegatów IWI, po obiektach Kanału Elbląskiego, niedostępnych na co dzień dla zwiedzających, oprowadzali pracownicy Wód Polskich.
Wody Polskie, kosztem 2 mln zł każdego roku, udostępniają Kanał Elbląski tysiącom turystów oraz wielu przedsiębiorstwom turystycznym, dla których obiekt ten jest cennym produktem w ofercie.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bosman Przystań na Wyspie - Miłomłyn #2766054 | 5.173.*.* 22 lip 2019 23:43

  Oj nie ładnie! Grupę po wszystkich obiektach oprowadzał Sławomir Dylewski - prezes Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego "Navicula", który zresztą osobiście nawiązał stosunki z Inland Waterways International i był inicjatorem tej wizyty na naszym Kanale. W żaden sposób Sławomir Dylewski nie jest pracownikiem Wód Polskich. Chyba ktoś tu minął się z prawdą ... niestety

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages