środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Siatkarze SMS Ostróda zdominowali drugi turniej z cyklu Lato 2019

2019-07-22 09:18:33 (ost. akt: 2019-07-22 09:53:18)
Najlepsze pary 2. turnieju Lato 2019, wygrali Jakub Michalak i Michał Michalak (odpowiednio drugi i trzeci z lewej)

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Trenerzy pokazali młodzieży jak się walczy na piasku. Szkoleniowcy ostródzkiej SMS Michał Michalak i Jakub Michalak wygrali drugi turniej siatkówki plażowej z cyklu Lato 2019. Zawodnicy SMS zajęli wszystkie miejsca na podium.

Podczas drugiego turnieju organizowanego przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji do rywalizacji stanęło aż 15 par. Na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino siatkarze grali do dwóch wygranych setów do 15.

W upale podczas trwających blisko sześć godzin zmagań najlepsi byli trenerzy SMS Ostróda Michał Michalak i Jakub Michalak. Szkoleniowcy pokazali swoim podopiecznym - dwie pary czeka finał mistrzostw Polski juniorów - że nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie znają się na swojej robocie.

W finale trenerska brać okazał się lepsza od zwycięzców półfinału mistrzostw Polski juniorów Wiktora Jezierskiego i Samuela Wróbla. Na trzecim miejscu kilkugodzinną rywalizację na piasku zakończyli Dominik Cieślak i Olaf Krawczyk.

Wyniki 2. turnieju Lato 2019: 1. Michał Michalak/Jakub Michalak, 2. Wiktor Jezierski/Samuel Wróbel, 3. Dominik Cieślak/Olaf Krawczyk, 4. Hubert Siwkowski/Szymon Zalewski.

Klasyfikacja generalna po 2 turniejach: 1. Olaf Krawczyk (38 pkt.), 2. Szymon Stano (30), 3. Oliwer Stanowicki (28), 4. Mateusz Jaworski, Marcin Sielczak, Miłosz Sawicki, Katarzyna Fingas, Michał Michalak, Jakub Michalak (wszyscy po 25).