Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Płomień Turznica zaczął przygotowania, inni ruszają w poniedziałek i wtorek

2019-07-12 10:43:50 (ost. akt: 2019-07-12 11:05:50)
Piłkarze Płomienia Turznica już zaczęli przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Płomienia Turznica już zaczęli przygotowania do nowego sezonu

Autor zdjęcia: Archiwum Płomienia

Cztery zespoły będą reprezentowały nasz region w rozgrywkach grupy 2 klasy okręgowej. Są to spadkowicz z IV ligi Tęcza Miłomłyn, Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo, które grały okręgówce i beniaminek Grunwald Gierzwałd. Pierwsi przygotowania zaczęli piłkarze z Turznicy.

Najwcześniej pierwsze spotkanie przed sezonem 2019/2020 mieli piłkarze Płomienia. Wpierw trener Radosław Teliszewski przedstawił drużynie plan letnich przygotowań, a po omówieniu spraw organizacyjnych zawodnicy Płomienia poruszali się trochę z piłkami.

- Od początku przyszłego tygodnia chłopaki zaczną część zasadniczą letnich przygotowań – mówi Janusz Sadowski, przedstawiciel klubu z Turznicy. – Przed nowym sezonem kładziemy nacisk na swoich piłkarzy, związanych z gminą Ostróda. Niewiele jest czasu na przygotowania, toteż sparingów mało, a do tego Puchar Polski. To zapewne w zupełności wystarczy.

Wcześniej jednak piłkarzy z Turznicy czeka niedzielne wydarzenie, które co roku otwiera okres letnich przygotowań. Będzie to mecz Kawalerzy — Żonaci, na który zapraszamy do Turznicy w niedzielę (14 lipca) o godz. 14.

Po dwóch latach gry na poziomie IV ligi do okręgówki spadła miłomłyńska Tęcza. "Tęczowi" przygotowania do występów klasie okręgowej zaczną w najbliższy poniedziałek. W nowym sezonie w zespole z Miłomłyna nie zagrają Adam Koszewski i Michał Kraszewski, którzy chcą spróbować swoich sił w innych klubach. A kto będzie trenerem w Tęczy?

— Na razie precyzujemy szczegóły z kandydatem na trenera, póki co z drużyną będzie pracował Rafał Gołębiewski — zdradza Leszek Piekut, wiceprezes Tęczy.

We wtorek (16 lipca) letnie przygotowania rozpocznie najlepszy zespół naszego regionu w okręgówce Kormoran Zwierzewo w poprzednim sezonie. W ekipie z gminy Ostróda trener Krzysztof Lipiński nie planuje wielkich zmian.
— Zespół miesiąc odpoczywał, a ja pracowałem nad tym, żeby było jak najmniej zmian w drużynie – mówi trener Lipiński. – Zapewne zagramy dwa, trzy sparingi, do tego dojdzie mecz Pucharu Polski i to nam w zupełności wystarczy podczas letnich przygotowań.

Czwartym reprezentantem naszego regionu w grupie 2 okręgówki będzie Grunwald Gierzwałd. Po kilka sezonach występów na poziomie klasy A podopieczni Dariusza Szameitata wrócili do klasy okręgowej. Zajęli 2. miejsce w grupie 4 serii A, co dało im szansę rywalizacji w barażach. Barażowym rywalem Grunwaldu była występują w grupie 2 okręgówki Gmina Kozłowo. Pierwszy mecz Grunwald przegrał 1:2, ale w rewanżu odrobił straty z nawiązką, wygrał 3:1 i zameldował się w klasie okręgowej.

- Nasz zespół to mieszanka doświadczenia z młodością, generalnie sami swoi czyli wychowankowie Grunwaldu – mówi trener Szameitat. – I tego w nowym sezonie na wyższym poziomie gry chcemy się trzymać.

Grunwald na pierwszym treningu letnich przygotowań spotka się we wtorek.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages