Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dwie kobiety okradły starsze małżeństwo metodą "na koc"

2019-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-09 16:00:04)
Policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań obcych osób

Policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań obcych osób

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przestępcy atakują w najmniej spodziewanych momentach. Tak było w przypadku pewnego starszego małżeństwa z Ostródy. Do ich mieszkania zapukały dwie kobiety i wykorzystując koc, okradły domowników. Jak? Przeczytajcie.

Do komendy Policji w Ostródzie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą kradzieży metodą na tzw. „koc”. Pod pretekstem skorzystania z toalety i zaspokojenia pragnienia jej mąż wpuścił do mieszkania dwie kobiety. Podczas wizyty jedna z nieznajomych rozmawiała z domownikami w kuchni a druga weszła do toalety. Ta, która była w kuchni, pokazywała właścicielom dużych rozmiarów koc, który zasłaniał domownikom widok na mieszkanie. Następnego dnia okazało się, że z mieszkania zniknęły pieniądze i biżuteria.

Policjanci przypominają:

Policjanci przypominają:

- Zanim wpuścimy kogokolwiek do domu sprawdźmy jego tożsamość. Nie wpuszczajmy do domu osób nieznanych. Jeśli możemy, zadzwońmy do instytucji, organizacji czy firmy, na którą się osoba, która nas odwiedza powołuje i spytajmy, czy taki człowiek miał nas odwiedzić. W przypadku obawy przed takimi osobami wszelkie informacje o nich przekazujmy pod alarmowy numer 112.

- Bądźmy ostrożni kupując od obnośnych sprzedawców. Zdarza się, że podczas prezentacji towaru, giną Państwa pieniądze i wartościowe rzeczy. Starajmy się, aby w tym czasie był ktoś jeszcze w domu z rodziny lub sąsiadów.

- Informujmy sąsiadów o pojawieniu się w pobliżu naszych domów obcych osób zachowujących się podejrzanie. Starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, ubioru, marki, koloru i numeru rejestracyjnego pojazdu jakim się poruszają, kierunku odjazdu itp.,

- Nie wierzmy w nagłe, troskliwe wizyty znajomych sprzed lat czy dalekich członków rodziny. Często do starszych osób przychodzą bądź dzwonią osoby, które przedstawiają się jako wnuczkowie i proszą o finansowe wsparcie. Najczęściej są to oszuści.

- W czasie rozmowy telefonicznej nie informujmy rozmówcy o naszych oszczędnościach, sytuacji rodzinnej i adresie. Być może potencjalny złodziej zbiera o nas informacje.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages