środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Dunki i Duńczycy zostali mistrzami Europy w Starych Jabłonkach

2019-07-07 19:34:50 (ost. akt: 2019-07-07 20:00:02)
Duńczycy podbili Stare Jabłonki, w których zdobyli dwa złote medale

Duńczycy podbili Stare Jabłonki, w których zdobyli dwa złote medale

Autor zdjęcia: Grzegorz Trzpil/ZPRP

Duńczycy wzięli wszystko podczas mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej, które zakończyły się w Starych Jabłonkach. Na piaskowych boiskach Hotelu Anders reprezentacje Danii kobiet i mężczyzn sięgnęły po złoto. Na 7. miejscu mistrzostwa zakończyli Polacy, a Polki zajęły lokatę 12.

Zakończone w Starych Jabłonkach mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej zostały zdominowane przez reprezentacje z kraju raczej słabo kojarzonego ze sportami plażowymi. Po złote medale w rywalizacji kobiet i mężczyzn sięgnęli reprezentanci Danii. Nie jest to może państwo kojarzone z plażami, ale wspólnym mianownikiem dla obu drużyn duńskich jest halowa piłka ręczna na najwyższym światowym poziomie. Dla Duńczyków na pewno przychylne były warunki atmosferyczne, bo przez sześć dni rywalizacji na plaży Hotelu Anders słońca było jak na lekarstwo.

To znalazło odzwierciedlenie w ostatecznej klasyfikacji po ME w Starych Jabłonkach. W finale kobiet Dunki 2:0 (18:12, 23:22) pokonały reprezentantki Węgier. Natomiast w finale panów spokojnie, drugi raz w tym turnieju, Duńczycy pokonali Norwegów. I jak duńska kadra halowa ma swojego lidera w postaci Mikkela Hansena, tak plażowicze z Danii mają swojego Hansena, ale Joachima... ten z lewego skrzydła jak na zawołanie pokonywał bramkarza Norwegii. Po sześciu dniach rywalizacji, 196 rozegranych meczach w całym turnieju, po dziesiątym spotkaniu w Starych Jabłonkach po złoto sięgnęli szczypiorniści Danii, którzy wygrali 2:0 (25:18, 19:16).

W tym roku w Starych Jabłonkach mistrzowie z Zagrzebia nie obronili swoich tytułów. Wyniku sprzed dwóch lat nie powtórzyły Polki, które w Chorwacji zostały wicemistrzyniami Europy. Przed własną publicznością Biało-czerwone zajęły dopiero 12. miejsce. Historyczny wynik osiągnęli polscy seniorzy. Zespół trenera Jarosława Knopika na plaży Hotelu Anders zajął 7. miejsce.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages