W Starych Jabłonkach zaświeciło słońce dla Polaków, mają ćwierćfinał

2019-07-05 12:48:22(ost. akt: 2019-07-05 13:01:00)
Polacy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Grzegorz Trzpil/ZPRP

Zwycięstwem 2:1 nad Szwajcarią reprezentanci Polski przypieczętowali swój awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej rozgrywanych w Starych Jabłonkach. To najlepszy występ Biało-czerwonych w historii europejskiego czempionatu.
Jednego wygranego seta potrzebowali podopieczni Jarosława Knopika, żeby zagwarantować sobie awans do najlepszej ósemki turnieju ME rozgrywanego na plaży Hotelu Anders. Kiedy zaczynali pojedynek ze Szwajcarią nad Starymi Jabłonkami zaświeciło słońce i pomogło gospodarzom.

Plan minimum w meczu z Helwetami zrealizowali już w pierwszym secie. Co prawda w połowie pierwszego starcia mieli tylko jednopunktową przewagę. Jednak kilka udanych akcji w ataku oraz udanych obron polskich bramkarzy powiększyło przewagę Polaków do kilku punktów, wygrali seta i cieszyli się z awansu do ćwierćfinału. Przez większą część drugiego seta - poza początkiem, kiedy Helweci przez chwilę prowadzili 4:3 - wszystko wskazywało na to, gospodarze wygrają 2:0. Na 11 sekund przed końcem prowadzili 17:16. Jednak stracili piłkę podczas akcji ofensywnej, Szwajcarzy szybko wyprowadzili akcję, rzucili za dwa punkty, wygrali seta i doprowadzili do serii shoot out.

W tym elemencie Polacy okazali się bezbłędni, rzucili wszystkie karne, Szwajcarzy dwóch nie wykorzystali i Biało-czerwoni z 3. miejsca w grupie awansowali do fazy pucharowej mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach.