Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mistrzostwa Europy to świetna promocja dla samorządów

2019-06-26 09:20:00 (ost. akt: 2019-06-24 19:08:13)
Samorządy lokalne od lat wspierają wydarzenia sportowe w Starych Jabłonkach

Samorządy lokalne od lat wspierają wydarzenia sportowe w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W czwartek w Starych Jabłonkach startują mistrzostwa Europy juniorów w plażowej piłce ręcznej. A za siedem dni walkę o europejski czempionat rozpoczną seniorzy. Dla samorządów lokalnych, które wspierają turniej to doskonała okazja do promocji regionu.

Podczas dziesięciu dni turnieju juniorów, a następnie seniorów na obiektach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach będzie rywalizowało ponad tysiąc zawodników. Za nimi przyjadą kibice, rodziny, znajomi. To świetna okazja do promocji tego co najlepsze w regionie Warmii i Mazur.

Budżet imprezy to ponad 1,5 miliona złotych, część tych środków finansowych to wsparcie samorządów lokalnych.

- Od lat korzystamy ze wsparcia samorządów lokalnych, wspierają nas Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Gmina Ostróda, Urząd Miejski w Ostródzie oraz ostródzkie Starostwo Powiatowe za co wszystkim bardzo dziękujemy - mówi Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders.

Hotel Anders i Stare Jabłonki od lat kojarzą się z dyscyplinami sportu rozgrywanymi na piasku. W związku z tym przedstawicieli samorządu zapytaliśmy czy warto wydawać pieniądze na takie eventy?

- Nie szkoda wydawać pieniędzy na takie wydarzenia, ponieważ trudno sobie wyobrazić tak skondensowaną reklamę regionu i konkretnego miejsca. Nie ma lepszej i tańszej reklamy jak poprzez wydarzenia sportowe - uważa Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Dlatego niech zawodnicy i ich kibice przyjeżdżają, odwiedzają nasz region, wydają tutaj pieniądze i dobrze się bawią. Mamy coraz lepszą infrastrukturę komunikacyjną, wspaniałe warunki do wypoczynku. Nie mamy kompleksów wobec gości zagranicznych, więc chwalmy się tym co mamy. Jesteśmy nieodkrytą jeszcze mekką turystyczną, dlatego niech takie eventy przyciągają do nas kolejnych gości.

Podobnego zdania jest wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas były sportowiec, który wspiera wszelkie przedsięwzięcia sportowe.

- Tego typu imprezy wpisują się strategię gminy Ostróda, są ponadlokalne i mają promować nasz region - mówi wójt Fijas. - Gmina Ostróda i Hotel Anders mają szczęście do promowania przyszłych dyscyplin olimpijskich i mamy nadzieję, że tak będzie w przypadku plażowej piłki ręczne, która stuka do wrót rodziny olimpijskiej i może zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

W czwartek nad jeziorem Szeląg Mały startuje turniej mistrzostw Europy juniorów. Na mecze zapraszamy codziennie do niedzieli od godz. 9. Wstęp wolny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages