Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ciężki sprzęt wprost z poligonu wjechał na plażę w Starych Jabłonkach

2019-06-21 07:20:57 (ost. akt: 2019-06-21 07:40:32)
Wokół stadionu głównego staną trybuny, na których będzie mogło zasiąść 2,5 tys kibiców

Wokół stadionu głównego staną trybuny, na których będzie mogło zasiąść 2,5 tys kibiców

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Zostało 11 dni do inauguracji mistrzostw Europy seniorów w plażowej piłce ręcznej. Tymczasem ciężki sprzęt w postaci ośmiu tirów wjechał już na plażę Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. A to znaczy, że za kilka dni wokół boiska nr 1 staną trybuny dla 2,5 tysiąca kibiców.

Dwuetapowo Stare Jabłonki będą gościły uczestników mistrzostw Europy. Najpierw na piaskach Hotelu Anders zagrają juniorzy. A od 2 lipca rozpocznie się rywalizacja seniorów. Będzie to turniej jakiego nie było jeszcze w historii tej dyscypliny sportu.
Ostatnie dni w Starych Jabłonkach pochłaniają prace przy budowie infrastruktury turniejowej. Wczoraj na plażę Hotelu Anders w ośmiu tirach przyjechały elementy konstrukcyjne do budowy trybun wokół stadionu głównego, który ma pomieścić 2,5 tysiąca kibiców. Transport przyjechał z poligonu w Drawsku Pomorskim, gdzie gdzie wcześniej z trybun korzystali przedstawiciele NATO. Zatem sprzęt jest sprawdzony i wszyscy kibice podczas mistrzostw Europy będą bezpieczni.

- Skorzystaliśmy z usług staruch, dobrych znajomych czyli firmy niemieckiej, która od lat z nami współpracuje i budowała u nas trybuny dla dziewięciu tysięcy widzów – mówi Tomasz Dowgiałło, współorganizator mistrzostw Europy w beach handballu. – W piątek ruszamy z montażem infrastruktury stadionowej i prace mają się zakończyć 25 czerwca.

Wcześniej specjalnie na potrzeby mistrzostw Europy powiększone zostały trzy areny ME. Każde, które kiedyś służyło do siatkówki plażowej, jest większe o osiem metrów. Natomiast piasek na boiska dotarł z pobliskiej kopalni piasku w Żabim Rogu, która również sprawdziła się podczas wcześniejszych eventów.

Na wszystkich arenach mistrzowskich zamontowane są już bramki, tak że można by już spróbować swoich sił w plażowym szczypiorniaku. A bramki to nie byle jaki produkt. To jedyne, certyfikowane na całym świecie bramki do plażówki. Stworzyła je i zamontowała polska firma z Myślenic, której bramki stoją na Stadionie Śląskim w Chorzowie czy ośrodku w Arłamowie, gdzie przed mistrzostwami Europy we Francji i mundialem w Rosji ostatni etap przygotowań miała piłkarska reprezentacja Polski.

- To są specjalne bramki do plażowej piłki ręcznej, które stworzyliśmy we współpracy z EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej), dlatego posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty – zdradza Michał Turcza z firmy Sport Transfer.

Na dniach obiekty sportowe, na których w szranki staną zawodnicy muszą być przygotowane na tip top. Powagi wszystkiemu dodaje fakt, że impreza będzie oceniana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Dlatego każdy najmniejszy szczegół musi być dopieszczony do perfekcji. Ale w Hotelu Anders, który organizował m.in. mistrzostwa świata w siatkówce plażowej od lat są zwyczajni świadczyć usługi na czterogwiazdkowym poziomie.

Pierwsi na nad jeziorem Szeląg Mały do rywalizacji staną zawodnicy do lat 17. Będzie to blisko pół tysiąca zawodników, którzy walkę o mistrzostwo Europy rozpoczną w czwartek 27 czerwca. Juniorskie potyczki na piasku rozstrzygną się w ciągu czterech, a pojedynki będą startowały od godz. 9 i potrwają do wieczora. Niektórzy uważają, że turniej juniorów będzie rozgrzewką przed współzawodnictwem seniorów. Ale dla wszystkich kibiców, którzy jeszcze na żywo nie oglądali plażowej piłki ręcznej to świetna okazja do zapoznania się z zasadami gry w beach handball.

Jednak już po turnieju juniorów oczy całej beach handballowej Europy, a może nawet świata będą skierowane na Stare Jabłonki. Będzie bowiem tylko jeden dzień przerwy i we wtorek 2 lipca seniorki i seniorzy zaczną walkę o mistrzostwo Europy. Na czterech boiskach Hotelu Anders rozegranych zostanie w sumie 196 spotkań. Mecze będą zaczynały się o godz. 9, a ostatnie spotkania zaplanowane są na godz. 18.

– Codziennie od wtorku do niedzieli to będzie granie, granie, granie… Wszystkie zespoły będą grały od pierwszego do ostatniego dnia, ponieważ odbędzie się rywalizacja o każde miejsce – kończy prezes Hotelu Anders.

Przez wszystkie dni mistrzostw wstęp na areny plażowe będzie bezpłatny. Można przyjeżdżać całymi rodzinami, ponieważ tradycyjnie na plaży nad Szelągiem Małym będzie wiele stref aktywności dla najmłodszych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages