Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Jakiego tatę chcą mieć dzieci?

2019-06-20 21:27:47 (ost. akt: 2019-10-12 00:09:01) Artykuł sponsorowany
Ogólnopolskie wyróżnienie za „List do Taty” otrzymała Nikola Walasiewicz

Ogólnopolskie wyróżnienie za „List do Taty” otrzymała Nikola Walasiewicz

„List do Taty”, to konkurs, którego celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. W naszym regionie jego koordynatorką jest senator Bogusława Orzechowska, wiceprzewodnicząca senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

— Konkurs dotyczy roli ojca w rodzinie — mówi Bogusława Orzechowska. — W obecnych czasach hołubione są zwłaszcza mamy, a tak mało mówi się o roli ojca, który przecież jest tak ważny dla wychowania dziecka już od dnia urodzenia. Ważne jest, żeby to właśnie dzieci wypowiedziały się na ten temat i o to chodzi w konkursie.

Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato Net ogłosiła już piątą edycję konkursu „List do Taty”. Konkurs organizowany jest co dwa lata od 2011 r., Ma na celu propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca.

— Te listy dzieci są bardzo różne — mówi Bogusława Orzechowska. — Niektóre piszą o swoich ojcach, jacy są wspaniali. Inne o tym, że rolę ojca w ich życiu pełnią dziadek lub wujek, a jeszcze inne piszą o tym, jak im ojca brakuje i jakiego chciałyby mieć. Czasami jest to list wyrażający żal, że ojciec nie interesuje się życiem dziecka.

W poprzedniej edycji konkursu, pierwsze miejsce w naszym regionie i wyróżnienie ogólnopolskie zdobyła Nikola Walasiewicz, uczennica szkoły w Goryniu w powiecie iławskim.
— Byłam w Goryniu, by wręczyć nagrodę — dodaje senator Orzechowska. — Dziewczynka była bardzo wzruszona. To było ważne wydarzenie dla całej szkolnej społeczności. Dzieci przygotowały występy i recytacje. Byłam pod ogromnym wrażeniem. Przy okazji przekonałam się, w jak złym stanie jest droga do Gorynia i miło mi, że właśnie zapadła decyzja, że zostanie wyremontowana. Mam nadzieję, że nasze interwencje przyczyniły się do tego.

A wracając do konkursu, warto wziąć w nim udział! Autorzy nagrodzonych prac przeżyją dzień pełen wrażeń w Senacie i Sejmie RP, zwiedzą też Warszawę. Będą również nagrody rzeczowe od Senatu i od pani senator!

Szkoły mają czas do końca czerwca br. na zgłoszenie się do konkursu (formularze konkursowe udostępniają szkołom biura senatorskie). Prace uczniów przesłane przez szkoły do biur senatorskich będą oceniały jury powoływane przez senatorów. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Senacie we wrześniu 2019 r., w której udział wezmą senatorowie oraz laureaci i ich opiekunowie.

http://m.wm.pl/2019/06/orig/1-558961.jpg
Senator Bogusława Orzechowska wręcza dyplomy uczestnikom konkursu w szkole w Goryniu

Fot. Archiwum B. Orzechowskiej
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages