Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Na piasku przy rytmach najlepszej muzyki powalczą o mistrzostwo Europy

2019-06-20 08:13:03 (ost. akt: 2019-06-20 08:27:48)
Sportowe emocje, muzyczne atrakcje i plażing - takie rzeczy na przełomie czerwca i lipca tylko w Starych Jabłonkach

Sportowe emocje, muzyczne atrakcje i plażing - takie rzeczy na przełomie czerwca i lipca tylko w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Plażowe dyscypliny sportowe nierozerwalnie związane są z muzycznymi rytmami. Tych na przełomie czerwca i lipca nie zabraknie podczas mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach. Finały mają zostać rozegrane w klimacie muzyki reggae.

Granie, granie, granie… na piaskowych boiskach oraz na muzycznej scenie na wodzie. Od rana do wieczora przez 10 dni na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach będzie wiele emocji sportowych, które ubogacą muzycy oraz didżeje z Crowd Supporters. Prologiem przed imprezą główną nad jeziorem Szeląg Mały będą mistrzostwa Europy do lat 17, w których do rywalizacji staną 32 zespoły. Blisko 500 młodych sportowców pierwszy raz wystartuje w tak wielkich zawodach.

- Niektórzy określają, że turniej juniorów będzie przystawką do dania głównego, jakim od 2 lipca będą mistrzostwa seniorów – mówi Tomasz Dowgiałło, współorganizator ME 2019 w Starych Jabłonkach. – Nie do końca się z tym zgodzę, ponieważ ci młodzi zawodnicy z powodzeniem, niemal równolegle, grę na piasku łączą z występami w hali i prezentują naprawdę duże umiejętności. Oglądałem zmagania młodzieżowe i niejednokrotnie sposoby rozgrywania oraz wykończenia akcji były dużo bardziej efektowne od tego co widziałem w rywalizacji seniorów. Dlatego warto już w ostatni weekend czerwca (juniorzy będą grali od 27 do 30 czerwca – red.) przyjechać do Starych Jabłonek i zobaczyć jaka to widowiskowa dyscyplina sportu. Jeśli ktoś tego jeszcze nie widział na żywo, będzie miał szansę zapoznania się z zasadami gry w beach handball.

Juniorom, podobnie jak kilka dni później seniorom, będą towarzyszyły gorące plażowe rytmy. Mają one rozkręcić zawodników ale przede wszystkim kibiców, na których czekają Stare Jabłonki. Wokół wszystkich boisk śmiało pomieści się ok. 4 tysięcy widzów.

- To będzie początek wakacji, dlatego musi być bardzo energetycznie, zatem o muzyczną rozgrzewką zadbają najlepsi didżeje, którzy rozkręcali już zabawę na mistrzostwach świata w skokach narciarskich czy igrzyskach olimpijskich – dodaje T. Dowgiałło. – Przez wiele lat zabawiali też widownię w Starych Jabłonkach. Na stadionie głównym muzycznie turniej poprowadzi znany wszystkim, którzy bywali na naszych przeróżnych turniejach Dj Ucho ze swoją ekipą didżejską. Poza tym ustawiamy scenę na wodzie, na której w czasie mistrzostw będą występowały lokalne zespoły.

Organizatorzy na finał rywalizacji seniorskie (niedziela 7 lipca) przygotowują prawdziwą petardę dla fanów muzyki reggae. Gmina Ostróda jak mało, która w Polsce kojarzy się z muzyką rodem z Jamajki. Na wodnej scenie między jednym a drugim finałem niedzielnym ma odbyć się koncert Maleo Reggae Rockers.

Niecodzienna zabawa gwarantowana za darmo, ponieważ we wszystkie dni mistrzostw Europy wstęp plażę Hotelu Anders będzie bezpłatny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages