Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pingpongiści Morlin II Ostróda wysoko wygrali i awansowali do I ligi

2019-06-19 17:28:08 (ost. akt: 2019-06-19 17:55:38)
Pierwszoligowcy od lewej: Krystian Kawiak, Szymon Kolasa, Maks Miastowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Kuźmicz i Wojciech Chrząszcz

Pierwszoligowcy od lewej: Krystian Kawiak, Szymon Kolasa, Maks Miastowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Kuźmicz i Wojciech Chrząszcz

Autor zdjęcia: Archiwum

Nie ma wątpliwości kto zasłużył na grę w pingpongowej I lidze. Barażowy dwumecz z Dojlidami II Białystok zespół rezerw ostródzkich Morlin wygrał aż 18:2 i wywalczył awans. W nadchodzącym sezonie Ostródę na zapleczu LOTTO Superligi będą reprezentowały dwie drużyny.

Najpierw rozbili medalowy bank na młodzieżowych i juniorskich mistrzostwach Polski, zdobywając w sumie 11 medali. Później w cuglach wygrali rozgrywki II ligi, mimo że byli najmłodszym zespołem. Pingpongiści Morlin zakwalifikowali się do barażu o I ligę, w którym przyszło im rywalizować z drugim zespołem Dojlid Białystok.

Już pierwszy mecz w stolicy Podlasia pokazał, że oba zespoły dzieli różnica klas. Prowadzeni przez trenera Tomasza Sposoba tenisiści stołowi rozbili gospodarzy 10:0. Po takim rozstrzygnięciu rewanż w Ostródzie wydawał się formalnością.

I tak też było. Ostródzianie do awansu potrzebowali siedmiu wygranych setów. Jednak nikt nie bawił się w liczenie małych punktów. Pingpongiści rezerw sprawę załatwili w pierwszych dwóch grach, które wygrali i byli już w I lidze. Kolejne pojedynki trzeba było rozegrać, ale zawodnicy Morlin II Ostróda nie chcieli tracić czasu i szybko odprawili białostoczan do domu.

• Morliny II Ostróda - Dojlidy II Białystok 8:2

Punkty dla Morlin II: Łukasz Sokołowski 2,5; Maksymilian Miastowski 2,5; Jakub Kuźmicz 2,5; Szymon Kolasa 0,5.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages