Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało”

2019-06-20 06:00:00 (ost. akt: 2019-06-19 17:39:48)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podczas Bożego Ciała, w czwartek, 20 czerwca, na ulice wielu miejscowości wyjdą procesje z licznym udziałem wiernych. Wielu z nas planuje też długi weekend wypoczynkowy. Policjanci radzą, jak sprawić, by był bezpieczny.

Dla policjantów drogówki to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Tak będą wyglądały najbliższe dni.

Policjanci przygotowali działania „Bezpieczny weekend - Boże Ciało ”. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach będą działali nieprzerwanie do 23 czerwca br. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie - wszystko dlatego by był to bezpieczny czas na drogach regionu. Policjanci będą kontrolować stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Jeśli pogoda dopisze, na drogi wyjadą także kierowcy jednośladów. Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

Tradycyjnie w dzień Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca, na ulice wielu miejscowości wyjdą procesje z licznym udziałem wiernych. W wielu miejscach naszego powiatu będzie obowiązywała na ten czas zmieniona organizacja ruchu, warto o tym pamiętać. Policjanci ruchu drogowego na bieżąco będą monitorować, to co dzieje się na drogach regionu, w razie potrzeby pokierują ręcznie ruchem by nie dochodziło do zatorów drogowych.

Wydawałoby się, że to zupełnie naturalne, że tylko trzeźwy kierowca może prowadzić auto. Niestety wciąż znajdują się osoby, które za nic mają życie swoje i innych. Warto reagować, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę. Informujmy Policję, gdy zachowanie innego kierowcy na trasie wzbudzi nasze podejrzenia. Policjanci sprawdzają każdy taki sygnał - dzięki takiej postawie wielu pijanych zostało wyeliminowanych z dróg regionu.

Jeśli mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości - spacer do najbliższej komendy, komisariatu czy posterunku pomoże je rozwiać. Lepiej sprawdzić, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem.

Planując nawet krótką podróż warto przygotować się wcześniej. Odpowiednie i przemyślane pakowanie potrzebnych rzeczy pozwoli uniknąć dodatkowego stresu w dniu wyjazdu. Bagaże w aucie należy rozmieścić tak, by nie przesuwały się podczas jazdy i nie stanowiły zagrożenia dla jego użytkowników.


Podczas przygotowań do podróży nie można zapomnieć o dzieciach - kiedy się nudzą skutecznie potrafią rozproszyć uwagę - trzeba zapewnić im komfort podróżowania.
W żadnym wypadku nie należy zostawiać choćby na chwilę dzieci w zamkniętym samochodzie - takie nierozsądne zachowanie może mieć naprawdę tragiczne skutki.

Często w podróżach towarzyszą nam czworonożni przyjaciele. Prawo o ruchu drogowym nie reguluje sposobu przewożenia zwierząt domowych, ale są pewne zasady, którymi należy się kierować. Przede wszystkim warto pamiętać, że zwierzak, choćby najukochańszy może rozproszyć uwagę kierowcy. Nie może więc swobodnie przemieszczać się w aucie. Dla zwierząt dostępne są specjalne transportery do przewożenia kotów czy mniejszych psów, szelki, czy też maty - takie urządzenia zapewnią bezpieczeństwo zwierzakom, a kierowcom komfort jazdy.

Podczas dalszych podróży trzeba pamiętać o regularnych przerwach, by zwierzęta mogły wyhasać się, napić się wody, czy zjeść. Nigdy też nie można zostawić zwierzaka w zamkniętym aucie podczas upału.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nina #2750083 | 185.124.*.* 20 cze 2019 15:22

  życzę wam szczęśliwych powrotów, nie zapomnijcie o Yanosiku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Policjant po amfetaminie za kierownicą !!!!! #2749829 | 79.185.*.* 20 cze 2019 06:37

  ą. Był na urlopie Amfetaminę w organizmie wykryło badanie kierowcy podczas kontroli drogówki w Gdańsku. Okazało się, że to miejscowy policjant na urlopie, a w schowku auta przewozi narkotyki. Mężczyzna już musiał zdjąć mundur.rywatne auto policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku patrol zatrzymał na gdańskiej ulicy 13 czerwca. - Przeprowadzone testerem badanie kierowcy wykazało, że znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej. Później potwierdziły to badania próbek krwi i moczu - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Dodaje, że w samochodzie funkcjonariusza znaleziono 14 porcji amfetaminy. Mundurowy został zatrzymany i przyznał się do winy. Nie został aresztowany, ale jest objęty dozorem policyjnym.Usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej i posiadanie takiej substancji - wyjaśnia prokuratorka.Śledczy namierzyli też mężczyznę, od którego gdański policjant kupił narkotyki. To mieszkaniec Elbląga. W jego mieszkaniu znaleziono niemal 400 porcji amfetaminy na sprzedaż. Policjantowi grozi kara do trzech, a jego dilerowi do 10 lat więzienia. https://wiadomosci.wp.pl/po licjant-z-gdanska-po-amfetaminie-za-kier ownica-byl-na-urlopie-6393634632009345a

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages