środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Zakończenie roku szkolnego w ostródzkim Bażyniaku [ZDJĘCIA]

2019-06-19 16:58:28 (ost. akt: 2019-06-19 17:06:33)
Wyróżnienia Primus Inter Pares - najwyższe wyróżnienie starosty ostródzkiego

Wyróżnienia Primus Inter Pares - najwyższe wyróżnienie starosty ostródzkiego

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

19 czerwca to najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień roku szkolnego - uroczyste zakończenie zajęć szkolnych i początek upragnionych wakacji!!!

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uroczystość Powiatowego zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się o godz. 11:00 . Dyrektor szkoły powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość, następnie głos zabrał starosta ostródzki pan Andrzej Wiczkowski.

Podczas uroczystości najlepsi i najaktywniejsi uczniowie odebrali zasłużone laury. Jako pierwszy starosta wręczył nagrody Primus Inter Pares „Pierwszy wśród równych sobie”. Jest to najwyższe wyróżnienie starosty ostródzkiego nadane najlepszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostródzkiego, nominowanym przez dyrektora szkoły.

Oprócz najwyższych wyników w nauce w ocenie kandydatów do miana „najlepszych wśród równych” brano pod uwagę ich sukcesy w olimpiadach, konkursach, projektach edukacyjnych, naukowych, zawodowych oraz sportowym. Dodatkowymi kryteriami była min. aktywność, wzorowe zachowanie oraz działalność na rzecz szkoły i środowiska.

Z rąk dyrektora szkoły pana Dariusza Bujaka oraz wychowawców klas, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książkowe odebrali uczniowie, którzy wypracowali średnią ocen 5,0 i powyżej oraz wzorowe zachowanie. Następnie do gratulacji zaproszeni zostali posiadacze świadectw z wyróżnieniem, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i powyżej zachowanie wzorowe lub bardzo dobre. I choć nie było to łatwe, w tym roku paski zaczerwieniły się aż na 35 świadectwach.

Najwyższą średnią ocen – 4,36 mogła pochwalić się klasa II A a najlepszą frekwencją klasa I C – 92,03 %.
Uroczystość stała się również okazją do nagrodzenia za wzorową frekwencję, udział w konkursach przedmiotowych , pracę na rzecz klasy i szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Drodzy uczniowie !
Przed Wami dwa miesiące odpoczynku i zabawy, pełne niezapomnianych przygód oraz wrażeń. Po wielu miesiącach nauki i wytężonej pracy należy Wam się wytchnienie.
Pamiętajcie jednak, że podczas wypoczynku, chociaż możecie zapomnieć o nauce i innych obowiązkach szkolnych, nie możecie zapomnieć o Waszym bezpieczeństwie. To Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze!
Życzymy Wam z całego serca beztroskiej zabawy, niezapomnianych przeżyć, nowych przyjaźni i powrotu do szkoły w pełni uśmiechu oraz energii do pracy w nowym roku szkolnym - do zobaczenia we wrześniu!!!
Jolanta Demczuk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a #2798993 | 88.130.*.* 3 paź 2019 09:43

    Bazyniak??? kolega wasz byl? troche szacunku

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages