środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Przez Stare Jabłonki na igrzyska olimpijskie w Paryżu

2019-06-18 07:16:15 (ost. akt: 2019-06-18 07:21:34)
Przez 10 dni w Starych Jabłonkach będzie rywalizowało blisko 1000 zawodników

Przez 10 dni w Starych Jabłonkach będzie rywalizowało blisko 1000 zawodników

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Za 14 dni na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach rozpoczną się mistrzostwa Europy seniorów w plażowej piłce ręcznej. Będzie to największa i najbardziej imponująca impreza w 25-letniej historii tej dyscypliny sportu.

Przez 10 dni tysiąc sportowców będzie rywalizowało nad jeziorem Szeląg Mały o europejski czempionat. Przystawką do dania głównego będą mistrzostwa Europy juniorów, które potrwają od 27 do 30 czerwca. Zawodnicy do lat 17, podobnie jak kilka dni później seniorzy, będą rywalizowali na czterech boiskach.

- Wszystko będzie przygotowane jak na turniej seniorski – mówi Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. - Zatem jeżeli coś będzie nie tak, co raczej nie powinno się zdarzyć, będzie okazja do ewentualnych poprawek.

Podczas rywalizacji seniorów nie będzie już miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Impreza w Starych Jabłonkach ma bowiem bardzo ważne znaczenie dla całej plażowej piłki ręcznej na świecie. Mistrzostwa Europy nad Szelągiem Małym będą miały ogromny wpływ na to czy beach handball zostanie zakwalifikowany do rodziny olimpijskiej i zadebiutuje na 33. Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Patrząc na doświadczenie organizatorów - przez kilkanaście lat organizowali Puchar Świata, a w 2013 roku mistrzostwa globu w siatkówce plażowej – to najlepszy wybór z marketingowego punktu widzenia.

- W imprezach sportowych na piasku mamy ogromne doświadczenie, postaramy się jak najlepiej wypromować piłkę ręczną plażową – dodaje T. Dowgiałło. - Będzie to wydarzenie jakiego jeszcze nie było na świecie w przypadku tej dyscypliny sportu. Chcemy zrobić milowy krok w kierunku igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Mając w pamięci imprezy siatkarskie można być o to spokojnym. Podczas mistrzostw Europy seniorów, które rozegrane zostaną w dniach 2-7 lipca wstęp podczas wszystkich dni będzie bezpłatny. Warto wybrać się z całymi rodzinami, ponieważ tradycyjnie – jak to na plaży Hotelu Anders – będzie wiele atrakcji okołoturniejowych. A jak pogoda pozwoli to będzie szansa na plażowanie nad Szelągiem Małym. Zatem wpadajcie do Starych Jabłonek na przełomie czerwca i lipca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages