Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Przy grillu i na boiskach piłkarze AP Ostróda zakończyli sezon [zdjęcia}

2019-06-15 07:50:24 (ost. akt: 2019-06-14 23:48:14)
Kilkanaście grup wiekowych liczy AP Ostróda, w której trenuje ponad 200 piłkarzy

Kilkanaście grup wiekowych liczy AP Ostróda, w której trenuje ponad 200 piłkarzy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 200 piłkarzy trenuje w Akademii Piłkarskiej Ostróda. Kilku już zostało dostrzeżonych przez ekstraklasową Lechię Gdańsk. Kilkanaście drużyn AP grało w sezonie 2018/2019 na różnych szczeblach wojewódzkich rozgrywek. Piłkarska rodzina AP Ostróda jak co roku wspólnie zakończyła sezon.

Kilku wychowanków jest wypożyczonych i trenuje w gdańskiej Lechii. Klub z Gdańska zainteresowany jest kolejnymi piłkarzami ostródzkiej AP. Jest to przykładem tego, że szkoleniowcy "Apki" znają się na swojej robocie. Przykład AP pokazuje, że zaczynając przygodę piłkarską w Ostródzie można zostać zauważonym przez trenerów z klubów ekstraklasowych.

W zakończonym sezonie 2018/2019 szesnaście drużyn z logo AP Ostróda występowało w rozgrywkach ligowych różnych szczebli Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Trampkarze mieli okazję sprawdzić się Centralnej Lidze U-15. Dwa zespoły występowały na poziomie wojewódzkiej ekstraklasy. W sumie w Akademii Piłkarskiej trenuje około 250 zawodników. Co roku latem drużyny AP wyjeżdżają na zgrupowania, w te wakacje kilkudziesięciosobowa grupa wyjeżdża do Krakowa.Sztab szkoleniowy Akademii Piłkarskiej Ostróda. Trenerzy i ich asystenci kilka razy w tygodniu starają się okiełznać temperamentnych, młodych zawodników i zrobić z nich piłkarzy. Kilku wychowanków trenuje już w młodzieżowych zespołach Lechii Gdańsk

W piątek na stadionie przy ul. 3 Maja wielka rodzina AP zakończyła sezon 2018/2019. Piłkarze, ich rodzice, trenerzy oraz przedstawiciele klubu podsumowali kończący się sezon. Były wyróżnienia i statuetki dla zawodników żegnających się z "Apką". Wszyscy piłkarze dostali workoplecaki na buty z logo AP Ostróda. Następnie wszyscy zasiedli przy hamburgerach i kiełbaskach z grilla. Na koniec trenerzy rozegrali dwa mecze, najpierw z ojcami piłkarzy, a później ze swoimi podopiecznymi.

Teraz czas na kilkutygodniową przerwę wakacyjną, a już w na przełomie lipca i sierpnia letnie zgrupowania.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages