Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w wakacje

2019-06-13 12:43:38 (ost. akt: 2019-06-13 12:55:33)
Spotkanie poświęcone bezpieczeństwu odbyło się w siedzibie KP PSP Ostróda

Spotkanie poświęcone bezpieczeństwu odbyło się w siedzibie KP PSP Ostróda

Autor zdjęcia: Grzegorz Różański

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie przedstawiciele służb i instytucji rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku wakacyjnym dzieci i młodzieży podczas obozów harcerskich, które zorganizowane zostaną na terenie powiatu ostródzkiego.

W potkaniu wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej, policji, okolicznych nadleśnictw, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Głównym celem odprawy było dopracowanie zasad współpracy i przekazywania informacji o organizowanych obozach na terenie powiatu ostródzkiego. Po udanej zeszłorocznej akcji podnoszenia poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w naszym powiecie, w roku bieżącym wypracowany został system łączności z kadrami kierowniczymi obozowisk.

Ponadto ustalone zostały zasady wspólnych wizytacji prewencyjnych na obozach harcerskich. Podczas inspekcji służby i instytucje będą sprawdzały stan zabezpieczeń miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży i sposoby ewakuacji z obozów. Celem działań prewencyjnych jest zminimalizowanie zagrożeń bezpieczeństwa uczestników obozów, które często zlokalizowane są nad akwenami i na terenach leśnych. W przypadku wystąpienia anomalii pogodowych sprawna i bezpieczna ewakuacja ma kluczowe znaczenie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages