Bez rekordu trasy, ale z rekordem frekwencji i uśmiechami na twarzach [zdjęcia]

2019-06-09 14:14:57(ost. akt: 2019-06-09 14:48:26)
Radość na twarzach biegaczy i o to chodzi w bieganiu rekreacyjnym

Autor zdjęcia: Kinga Tchórz

Za nami 8. Ostródzki Półmaraton św. Jerzego. Jak przed rokiem na 21-kilometrowej trasie w Ostródzie najlepszy był Adam Głogowski z Gdyni. W tegorocznym półmaratonie wystartowało 427 biegaczy. Wśród zawodników był raper Mezo.
Adam Głogowski z Gdyni w czasie 1:13:12 wygrał 8. Ostródzki Półmaraton św. Jerzego. Reprezentujący klub z Lęborka Głogowski wygrał w Ostródzie drugi rok z rzędu. Gdynianin od początku był w grupie trzech prowadzących zawodników, która dobiegła do półmetka. Później narzucił jednak swoje tempo, którego nie wytrzymali jego rywale i samotnie dobiegł do mety.

A w rywalizacji biegaczek najszybciej linię mety pokonała Katarzyna Pobłocka Głogowska z czasem 1:24:45.

Wśród zawodników pojawił raper Mezo, który w roli "zająca" poprowadził grupę biegnącą na wynik 1:45:00. Poprowadzona przez muzyka grupa przybiegła ponad 20 sekund szybciej. Jednak najważniejsza była radość na twarzach zawodników, którzy dobiegali do mety.