Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Piotr Łukasik zaczynał w Salosie Ostróda, a gra w kadrze Polski

2019-06-07 10:05:51 (ost. akt: 2019-06-07 12:17:21)
Reprezentant Polski Piotr Łukasik (z prawej) ze starszym bratem Adamem

Reprezentant Polski Piotr Łukasik (z prawej) ze starszym bratem Adamem

Autor zdjęcia: Archiwum

Piotr Łukasik, siatkarz Onico Warszawa, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał pod okiem Marka Dudki w Salosie Ostróda występuje w drugim turnieju Ligi Narodów. Pochodzący ze Starych Jabłonek zawodnik wyszedł w pierwszym składzie w meczu z Francją, podczas turnieju LN w Chinach

Selekcjoner reprezentacji Polski przed turniejem LN w Chinach dokonał aż siedmiu zmian kadrowych w porównaniu do składu, który polscy kibice obejrzeli w Katowicach. Wśród powołanych znalazł się 24-letni, mierzący 208 cm wzrostu Piotr Łukasik. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w ostródzkim Salosie, gdzie jego trenerem był Marek Dudka. Przyjmujący Onico Warszawa ma za sobą dobry sezon, w którym wywalczył wicemistrzostwo Polski. Zaowocowało to powołaniem do kadry, a teraz pochodzący z gminy Ostróda siatkarz będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na poziomie reprezentacyjnym.

Podczas pierwszego meczu w Chinach Polacy zagrali z Francją, a Łukasik znalazł się w wyjściowym składzie. Niestety Polacy przegrali 1:3 (-26, -25, 24, -20).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages