Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Założyli konta bankowe, które posłużyły do oszustwa

2019-06-03 12:36:09 (ost. akt: 2019-06-03 15:03:17)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Morąscy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę prowadzoną przeciwko dwojgu mieszkańcom Morąga. Kobieta i mężczyzna założyli konta bankowe i udostępnili je osobie, która użyła kont do oszustw. Założyła sklep internetowy i oferowała na sprzedaż sprzęt RTV i AGD.

W minionym tygodniu morąscy kryminalni działając razem z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia postępowanie prowadzone przeciwko 35-letniej kobiecie i jej 31-letniemu koledze. Para morążan założyła rachunki bankowe, a dostęp do tych rachunków przekazała nieznanej osobie.

O tym, że na jednym z kont bankowych mogą być gromadzone środki pieniężne pochodzące z przestępstw morąskich policjantów powiadomił bank, w którym jedno z takich kont było założone.

W toku wykonywanych czynności kryminalni ustalili właścicieli kont, a następnie sklep internetowy, który posługiwał się tymi kontami. Sklep w sieci istniał od początku 2018 roku i oferował do sprzedaży sprzęty RTV i AGD.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w sumie za pośrednictwem tej samej witryny sklepowej poszkodowanych zostało 35 osób, a łączna wartość poniesionych przez nich strat to ponad 16 500 zł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby przedstawić 35-letniej kobiecie i 31-letniemu mężczyźnie zarzuty pomocnictwa do oszustwa. Para usłyszał w sumie 70 zarzutów. Na zarzuty oszustwa czeka jeszcze osoba, która założyła sklep internetowy i nakłoniła parę morążan do pomocnictwa w tym przestępczym procederze.

Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja (ak/rj)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages