Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Szesnaście zespołów przez trzy dni będzie walczyło o Ostróda Cup 2019

2019-05-31 12:51:25 (ost. akt: 2019-05-31 13:37:00)
Ostróda w turnieju będzie reprezentowana przez dwie drużyny, jedną z nich jest Sokół, który tak prezentował się przed rokiem

Ostróda w turnieju będzie reprezentowana przez dwie drużyny, jedną z nich jest Sokół, który tak prezentował się przed rokiem

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W piątek (31 maja) na stadionie przy ul. 3 Maja startuje piłkarski maraton 12-latków - Ostróda Cup 2019. Jak co roku w 6. edycji tego turnieju wystąpi szesnaście zespołów. Piłkarze przez trzy dni rozegrają ponad 80 spotkań. Na najlepszych czekają okazałe puchary.

Turniej U-12 Ostróda Cup jest już dobrze znaną marką w całej piłkarskiej Polsce. Wśród triumfatorów są Borussia Dortmund, West Bromwich Albion, Feyenoord Rotterdam i Zagłębie Lubin. Jedno jest pewne w tym roku żaden z wymienionych zespołów nie powtórzy sukcesu na stadionie przy ul. 3 Maja, ponieważ nie pojawi się w Ostródzie. W tym roku na stadionie przy ul. 3 Maja zagra tylko jeden zagraniczny zespół, który wystawi dwie drużyny. Będą to Karpaty Lwów.

Szesnaście zespołów na czterech boiskach ostródzkiego stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja rozpocznie rywalizację w piątek (31 maja) po południu. Zanim jednak młodzi piłkarze wybiegną na murawy wszystkich kibiców zapraszamy do amfiteatru. Tam o godz. 15.30 poznamy tegorocznych uczestników Ostróda Cup 2019 i odbędzie się oficjalne otwarcie 6. edycji turnieju.

Stamtąd wszystkie zespoły nabrzeżem Jeziora Drwęckiego przespacerują się na stadion przy ul. 3 Maja. Tam od godz. 17 rozpoczną się pierwsze emocje sportowe Ostróda Cup 2019. Piątkowe gry to faza wstępna, na podstawie wyników zespoły utworzą grupy przed sobotnią sesją gier porannych.Podczas Ostróda Cup 2019 drugim zespołem gospodarzy będzie drużyna ostródzkiej Akademii Piłkarskiej. Z kim zagrają w piątkowej sesji popołudniowej dowiemy się podczas otwarcia w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim. Zapraszamy kibiców na widownię

W sobotę (1 czerwca) na mecze drugiej fazy grupowej Ostróda Cup 2019 zapraszamy od godz. 9. Drugi dzień będzie bardzo wyczerpujący dla młodych piłkarzy, ponieważ rozegranych zostanie aż 48 spotkań. Poranna sesja będzie chyba najważniejszą, ponieważ jej wyniki dadzą zespołom awans do popołudniowych zmagań w tzw. Lidze Mistrzów (miejsca 1-8.). Słabsze ekipy (z pozycji 3-4. w grupach w sesji porannej) w sobotnie popołudnie wystąpią w Lidze Europy (msc. 9-16). Po południu w sobotę młodzi piłkarze na boiska wrócą o godz. 15 i pograją do godz. 18.

Niedzielne (2 czerwca) gry o miejsca rozpoczną się od godz. 9.30. Wpierw poznamy najlepsze ekipy w Lidze Europy, a później zapadną rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów.


W turnieju Ostróda Cup 2019 wystąpią: Karpaty Lwów A, Karpaty Lwów B, Wisła Płock, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Concordia Elbląg, Drukarz Warszawa, Wrocław Academy, SMS Łódź, SEMP Warszawa, Gol Brodnica, Żuri Olsztyn, Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, AP Ostróda.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages