Najcelniej strzela Paweł Fijas z ostródzkiej komendy

2019-05-29 09:51:00(ost. akt: 2019-05-30 15:09:17)

Autor zdjęcia: Policja

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyły się IV Zawody Strzeleckie Policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Najlepszym strzelcem był sierż. szt. Paweł Fijas z ostródzkiej komendy.
Zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji zostały zorganizowane po raz czwarty. W zawodach wzięli udział policjanci wszystkich komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Podczas zawodów funkcjonariusze strzelali ze swojej broni osobistej, na dystansie 20 metrów, w postawie stojącej, do tarczy sportowej Ts-2. Podstawowym celem zawodów było nie tylko doskonalenie umiejętności strzeleckich policjantów, lecz również popularyzacja strzelectwa, wymiana doświadczeń i integracja środowiska policyjnego.

W zawodach najlepszym strzelcem okazał się sierż.szt. Paweł Fijas z ostródzkiej komendy. Drugie miejsce zajął asp. szt. Tomasz Dylert z Posterunku Policji w Miłakowie, a na trzecim uplasował się technik z Komisariatu Policji w Morągu – mł. asp. Piotr Ziulewski.

Zawody rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski a nagrody zwycięzcom wręczył I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki.
Źródło: Policja (ak)