Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Uczniowie "Bażyniaka" z wizytą w partnerskiej Osterode am Harz w Niemczech

2019-05-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-28 16:39:34)

Autor zdjęcia: Ewa Damasiewicz-Szymańska

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie po raz 27 byli na wymianie szkolnej w Osterode am Harz w Niemczech. Obie Ostródy łączy umowa o współpracy i partnerstwie.

W dniach 12-18 maja br. grupa uczniów z ostródzkiego ogólniaka przebywała na wymianie w zaprzyjaźnionej szkole Tilman- Riemenschneider - Gymnasium w Osterode am Harz. Pierwszym punktem wymiany była wizyta w Berlinie, który młodzież zwiedziła pod przewodnictwem dr Thomasa Habbe - pracownika uniwersytetu w Poczdamie. Uczniowie odwiedzili również Reichstag, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussouds oraz Dungeon (mroczna historia Berlina).

Wieczorem dotarliśmy do Osterode am Harz, gdzie przywitali nas bardzo serdecznie niemieccy uczniowie i opiekunowie. Wizyta trwała 6 dni, podczas których spotkaliśmy się z burmistrzem miasta, Panią Thiele dyrektorem szkoły, podziwialiśmy występy uczniów z Gymnasium w Osterode am Harz, uczestniczyliśmy w zabawach i grach integracyjnych oraz wycieczkach do Braunschweigu i Hildesheimu.

Pobyt w jednym z największych parków rozrywki w Europie (Heide Park Soltau) to duża atrakcja. Po siedmiu godzinach wszyscy byliśmy bogatsi w nowe, wręcz ekstremalne przeżycia i niezapomniane chwile.
Przez wszystkie dni niemieccy partnerzy organizowali nam różnego typu rozrywki. Codziennie mogliśmy korzystać z basenu Aloha. Nie było mowy o nudzie. Za dwa tygodnie czekamy na naszych przyjaciół w Ostródzie.
Wymianę wspierała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie. Opiekunem organizatorem wymiany była Ewa Damasiewicz-Szymańska.
Oprac. Ewa Damasiewicz-SzymańskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages