Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Nowo zatrudnieni strażacy złożyli uroczyste ślubowanie

2019-05-27 14:37:57 (ost. akt: 2019-05-27 14:47:40)

Autor zdjęcia: st. asp. Grzegorz Brynda/PSP Ostróda

W Morągu odbyło się ślubowanie strażaków, którzy zostali zatrudnieni w ostródzkiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w ostatnim czasie.

Z tej okazji na placu alarmowym jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu odbył się uroczysty apel. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski przyjął meldunek od dowódcy uroczystości o gotowości do apelu i dokonał przeglądu pododdziału. Podniesiona została flaga państwowa i odśpiewany hymn.

Jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego strażaka jest złożenie ślubowania na sztandar. Tego zaszczytu dostąpili str. Alicja Piotrowska i str. Marcin Piłat. Złożyli ślubowani jako pierwsi na nowo nadany sztandar KP PSP Ostróda, które przyjął bryg. Tomasz Ostrowski. Od tej chwili zostali pełnoprawnymi strażakami Państwowej Straży Pożarnej. Oboje na co dzień służbę pełnią w morąskiej JRG.

W kolejnym punkcie apelu, z okazji Obchodów Dnia Strażaka oraz jubileuszu 70-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi ostródzkiej, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie awansował funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe. Bryg. Tomasz Ostrowski wraz z dowódcami JRG w Ostródzie st. kpt. Marcinem Wiśniewskim i Morągu bryg. Adamem Zarębą wręczył awansowanym decyzje.
Opr. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages