Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Rodzina łabędzi upodobała sobie "starą" siódemkę. Interweniowali policjanci

2019-05-25 10:02:19 (ost. akt: 2019-05-25 10:27:05)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci interweniowali dla bezpieczeństwa ptasiej rodziny, która najwyraźniej polubiła spacery po asfalcie, bo to nie pierwsza taka nietypowa interwencja w tym miejscu. Ptaki stwarzały też zagrożenie w ruchu drogowym.

Przejeżdżając przez miejscowość Grabin policjanci ostródzkiej drogówki zauważyli, że jeden z kierowców daje im znaki, aby się zatrzymali. Początkowo funkcjonariusze byli przekonani, że osoba ta potrzebuje pomocy w związku z awarią auta lub zgubiła się. Przyczyna była inna, zobaczyli na drodze rodzinę łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po jezdni.

Funkcjonariusze wstrzymali ruch i podjęli próbę przeprowadzenia ptasich spacerowiczów w bezpieczne miejsce. Nie było łatwo.
Dorosłe łabędzie odbierały chęć pomocy, jako atak i broniły swoich młodych. Do pomocy ruszyli również inni kierowcy i wspólnymi siłami udało się przekonać ptaki, aby zeszły z drogi.

To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej samotny łabędzi rodzic wybrał się tu na spacer. Teraz zabrał rodzinę. Może wpływ na to mają "okoliczności" przyrody. Droga biegnie między dwoma stawami.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Seks na komisariacie #2738194 | 79.185.*.* 27 maj 2019 08:47

    Seks na komisariacie. Jest wyrok dla policjanta z Brodnicy Krzysztof G., były policjant z Brodnicy oskarżony o przestępstwa seksualne, do których dochodziło na komisariacie, został nieprawomocnie skazany. Mężczyzna spędzi więzieniu dwa i pół roku.Sąd Rejonowy w Brodnicy uznał, że między Krzysztofem G. a przebywającą na posterunku w 2017 roku doszło do zbliżenia. Kobieta utrzymywała, że została zgwałcona, ale zachowanie policjanta zostało ostatecznie zakwalifikowane jako "nadużycie stosunku zależności" przy doprowadzeniu do obcowania płciowego. Tuż po tym, jak 25-latka zgłosiła przestępstwo, 38-letni wówczas funkcjonariusz został aresztowany i wyrzucony ze służby, a prokuratura postawiła mu zarzuty. W piątek zapadł wyrok: dwa lata i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia.Sąd zakazał ponadto Krzysztofowi G. pracować przez 15 lat jako funkcjonariusz publiczny i kazał mu zapłacić skrzywdzonej kobiecie 10 tys. zł częściowego zadośćuczynieniaChodzi o przyjętą przez sąd kwalifikacji czynu. W przypadku gwałtu byłemu policjantowi groziłoby 12 lat więzienia. - Wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku i prawdopodobnie złożymy apelację - mówi prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". Przeciwko Krzysztofowi G. toczy się jeszcze inne postępowanie. Jako policjant mógł popełnić więcej przestępstw seksualnych, ma jeszcze cztery zarzuty. https://wiadomosci.wp.pl/seks- na-komisariacie-jest-wyrok-dla-policjant a-z-brodnicy-6384682356913793a

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages