Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kolejny sukces młodych aktorów z teatru „AMoże”

2019-05-23 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-23 09:39:06)
Młodzi  aktorzy z Samborowa z nagrodą

Młodzi aktorzy z Samborowa z nagrodą

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Teatr „AMoże” z Gminnego Centrum Kulturalno-Biliotecznego w Samborowie odniósł ogólnopolski sukces. Aktorzy przywieźli nagrodę dla najlepszego teatru dziecięcego. Gratulujemy!

W dniach od 16 do 18 maja br. w Rypińskim Domu Kultury zakwitła po raz 45 Rypińska Wiosna Teatralna. Podczas ogólnopolskiego konkursu zaprezentowało się 20 amatorskich grup teatralnych m.in. z Bydgoszczy, Włocławka, Warszawy, Katowic, Lubawy, Ostróda, Rypina i wielu innych miejscowości.

Tegoroczne spektakle oceniało jury, w którym zasiedli: Barbara Rogalska – aktorka Baju Pomorskiego w Toruniu, instruktor teatralny,  Piotr Szwedes – aktor i producent teatralny oraz Justyna Motylewska – instruktor teatralny i muzyczny, kierownik ds. artystycznych RDK.

Gminę Ostróda reprezentował teatr „AMoże” z Gminnego Centrum Kulturalno-Biliotecznego w Samborowie ze spektaklem „Gliniane serca”, który zajął I miejsce i zdobył NAGRODĘ DLA NAJLEPSZEGO TEATRU DZIECIĘCEGO!

„Gliniane serca” to sztuka, która przedstawia współczesną wersję losów Jasia i Małgosi od chwili ich narodzin poprzez pobyt w przedszkolu, szkole, do uzyskania świadectwa dojrzałości aż do wzajemnej miłości. Sztuka w zabawny sposób ukazuje problemy z jakimi borykają się dorośli i młodzież w życiu codziennym. Fabuła jest opowiadana w sposób metaforyczny a rytm sprawia, że spektakl jest dynamiczny i pełen zwrotów akcji.

Jak oceniło jury, poziom konkursu w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany. Komisja musiała dokonać wyboru pomiędzy dobrymi, a tymi najlepszymi spektaklami, które były ciekawe, dobrze przygotowane, poruszały ciekawe zagadnienia i przedstawiały często aktualne problemy młodego człowieka w trudnej, mimo wielu udogodnień rzeczywistości.

Grupa teatralna „AMoże” wystąpiła w składzie: Michalina Kulesza, Patrycja Zalewska, Ola Krajżewicz, Karolina Makowska, Kaja Morenc, Ola Banasik, Hugo Grabowski, Hajko Grabowski, Kamil Kaczmarczyk. Reżyser Anna Gęstwicka. W zastępstwie Anny Gęstwickiej - Anna Kaczmarczyk – instruktor.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lop #2737183 | 77.252.*.* 23 maj 2019 17:56

    Brawo !!! Dzisiaj Rypin jutro Hollywood. Brawa Dla Ani i całej grupy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages