Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Huczna pięćdziesiątka Iskry Smykówko, pogoda nie popsuła jubileuszu [zdjęcia]

2019-05-17 15:40:18 (ost. akt: 2019-05-17 16:53:09)
Na otoczonym polami rzepaku boisku Iskra Smykówko świętowała swoje 50-lecie istenienia

Na otoczonym polami rzepaku boisku Iskra Smykówko świętowała swoje 50-lecie istenienia

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W 1969 roku Neil Armstrong jako pierwszy człowiek chodził po księżycu, a w Wietnamie Amerykanie walczyli z Wietkongiem. Wtedy w podostródzkim Smykówku powołana do życia została drużyna piłkarska.Piłkarze spod Ostródy hucznie świętowali swoje 50-lecie.

Występująca w grupie 4 klasy B Iskra Smykówko w prezencie na okoliczność swojego półwiecza zmierzyła się z I-ligowym Stomilem Olsztyn. Olsztynianie z wielkim szacunkiem odeszli do jubileuszu niewielkiego klubu spod Ostródy. W wyjściowym składzie Stomilu znaleźli się wszyscy podstawowi zawodnicy Dumy Warmii i Mazur. Wynik w tym spotkaniu był sprawą drugorzędną. Najważniejsza była możliwość stanięcia oko w oko z drużyną z naszego województwa, która rywalizuje na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy, a kilka dni wcześniej zapewniła sobie ligowy byt na następny sezon.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni włodarzom Stomilu i piłkarzom, że zdecydowali się wziąć udział w naszym święcie - powiedział Stanisław Kaliszewski, prezes Iskry, który z klubem ze Smykówka związany jest od 1975 roku. - Dziękujemy też przedstawicielom Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, którzy uczestniczyli w naszym jubileuszu. Wielkie słowa podziękowania należą się też władzom samorządowym za udział i pomoc w organizacji naszej uroczystości.

Mimo że podczas okolicznościowego spotkania piłkarze rywalizowali przy padającym deszczu, to zmagania piłkarzy obejrzała liczna grupa kibiców, którzy do Smykówka przyjechali z okolicznych miejscowości oraz pobliskiej Ostródy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stomilu 13:1, a honorowego gola dla Iskry zdobył Michał Czajkowski.W meczu towarzyskim z okazji 50-lecia Iskry Smykówko Stomil Olsztyn wygrał 13:1. Ale w tym spotkaniu wynik był sprawą drugorzędną. Po piłkarskiej rywalizacji wszyscy uczestnicy jubileuszu zrobili sobie wspólne zdjęcie


Na okoliczność 50-lecia działalności Iskry brązowym medalem Polskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowany został Stanisław Kaliszewski. Brązowe odznaki PZPN odebrali Rafał Kaliszewski i Wojciech Wojtkiewicz.
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages