Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

"Petit Pierre" w niedzielę w ostródzkim amfiteatrze

2019-05-17 06:00:00 (ost. akt: 2019-05-16 12:51:23)

Centrum Kultury w Ostródzie oraz Olsztyński Teatr Lalek zapraszają na niezwykłe wydarzenie kulturalne w Ostródzie - spektakl pt. "Petit Pierre" autorstwa Suzanne Lebeau w reżyserii Heleny Radzikowskiej, oczywiście w wykonaniu aktorów z Olsztyna.

"Petit Pierre" sztuka Suzanne Lebeau - francuskiej dramatopisarki, autorki wielu sztuk teatralnych dla młodej widowni, podejmującej w swojej twórczości tematy trudne i skrajne. Jej spektakle są grane na całym świecie - również w Polsce.

Dramat "Petit Pierre" to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca francuskiej "art brut" tj. sztuki surowej, niefałszowanej i autor "karuzeli Petit Pierre'a".

Przedwcześnie urodzony, upośledzony, niezdolny do nauczenia się prostych czynności. Nieświadomy toczących się tuż obok niego koszmarów wojen światowych i politycznych przemian, na starość - opromieniony sławą, której nie potrafi zrozumieć. Szczery, prostolinijny, bezinteresowny, dobry, ale również genialny.

Autor zapierającego dech w piersiach, budowanego element po elemencie przez całe swoje życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Skromny twórca cudu techniki. Sztuka Suzanne Lebeau jest jednocześnie literackim dokumentem i poetycką metaforą. Spektakl na podstawie tego dramatu będzie dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

Aktorzy: Tomasz Czaplarski, Jagna Polakowska
Muzyka: Natasza Topor
Projekcje multimedialne: Sebastian Łukaszuk
Scenografia: Sylwia Maciejewska
Tłumaczenie: Jan Nowak

Data: niedziela 19 maja
Początek: godz. 18.00
Wstęp: 10 zł
Serdecznie zapraszamy !!!!!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages