Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Dylewski Cross pełen terenowych atrakcji

2019-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-09 12:29:52)
W biegu może wystartować 100 biegaczy

W biegu może wystartować 100 biegaczy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Spirala, Kongo i paralizator czekają w niedzielę na uczestników 12. Letniego Biegu Sasinów Dylewski Cross. Na śmiałków do pokonania czekają dwa dystanse 22 i 5 km.

W niedzielę (12 maja) o godz. 11 w Wysokiej Wsi spod Rybakówki zlokalizowanej na terenie kompleksu hotelowego Dr Ireny Eris wystartuje 12. Letni Bieg Sasinów Dylewski Cross. Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach: przedłużonego półmaratonu 22 km i 5 km. Do pobicia jest rekord trasy (1:24,40) na dystansie 22 km ustanowiony przed rokiem. Organizatorzy - Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich - zadbali o to, żeby trasa była urozmaicona.

- Trasa biegu głównego jest taka sam jak przed rokiem, będzie w 30 procentach wiodła po asfalcie - mówi Jacek Tracz, organizator 12. Letniego Biegu Sasinów Dylewski Cross. - Będzie kilka fajnych podbiegów, jak licząca ponad 450 metrów "spirala" po betonowych płytach to już na ósmym kilometrze. Liczący około 700 metrów odcinek między drzewami i zaroślami, który nazwaliśmy Kongo na piętnastym kilometrze. I na koniec, gdzieś trzy kilometry przed metą ostatnia atrakcja czyli „paralizator” kilometrowy podbieg.

Start spod Rybakówki do biegu głównego odbędzie się o godz. 11. Kwadrans później rozpocznie się rywalizacja na dystansie 5 km, gdzie biegacze pokonają urokliwe trasy na Wzgórzach Dylewskich, a na początek zmierzą się z 500-metrowym podbiegiem, później będzie już łatwiej. W trakcie zmagań na obu dystansach w szranki staną przedszkolaki, których zadaniem będzie pokonanie okrążenia wokół jeziorka przy Rybakówce.

Zapraszamy w niedzielę (12 maja) do Wysokiej Wsi. Zapisy w dniu biegu w biurze zawodów przy Rybakówce, które będzie czynne od godz. 9. Sponsorami Dylewskiego Crossu są: Stara Szkoła, Hotel Irena Eris, Gmina Ostróda i Nadleśnictwo Olsztynek. Po biegu dla uczestników regionalny poczęstunek. Kontakt: Jacek Tracz, tel.: 89 647 15 23, 502 357 290, e-mail: jtracz@interia.pl lub tpecka@wp.plPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages