środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Strażackie święto z piknikiem rodzinnym

2019-05-11 06:00:00 (ost. akt: 2019-05-09 12:09:54)
W sobotę na placu przed starostwem Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

W sobotę na placu przed starostwem Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W sobotę (11 maja) zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Będą one połączone z 70-leciem zawodowego pożarnictwa w powiecie ostródzkim.

Tydzień po centralnych obchodach Dnia Strażaka uroczystości wojewódzkie na Warmii i Mazurach odbędą się w Ostródzie. Okazją do tego jest 70-lecie zawodowego pożarnictwa w powiecie ostródzkim oraz jubileusz 20-lecia działalności ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W związku z tym "rycerze" świętego Floriana z całego województwa, najpierw w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a następnie na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie zaprezentują się w pełnej krasie i będą świętowali.

Uroczyste obchody rozpoczną się o godz. 11 mszą świętą w kościele NPMP przy ul. Sienkiewicza. Tam biskup Janusz Ostrowski poświęci nowy sztandar Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Bezpośrednio po uroczystościach kościelnych pododdziały przy akompaniamencie orkiestry dętej z Nadarzyna przemaszerują ulicami Ostródy na plac przed ostródzkim starostwem.

- Orkiestra z Nadarzyna uważana jest za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i na świecie - mówi Tomasz Ostrowski, komendant powiatowy KP PSP w Ostródzie. - Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas festiwali i konkursów w kraju i za granicą. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił orkiestrę z Nadarzyna odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Następnie na placu przed starostwem odbędzie się uroczystość nadania sztandaru dla ostródzkiej KP PSP. Przy tej okazji odbędzie się symboliczne wbijanie gwoździ przez przedstawicieli instytucji i firm, które przyczyniły się do organizacji święta. Kolejnym punktem uroczystych obchodów będzie wręczenie awansów i odznaczeń dla strażaków.

Od godz. 15 na placu pod starostwem rozpocznie się Strażacki Festyn Rodzinny, podczas którego najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych gości. Będzie można obejrzeć sprzęt strażacki jakim na akcje wyjeżdżają nasi strażacy. A najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli spróbować swoich sił w konkursie "strażacki twardziel", podczas którego dzieci ubrane w strażackie mundurki i dziecięce hełmy będą miały do pokonania tor przeszkód.

Będzie też można spróbować swoich sił podczas symulacji akcji uwalniania osoby przygniecionej betonową płytą. W tym celu uczestnicy będą musieli wykorzystać specjalistyczne poduszki powietrzne.Festyn zakończy się około godz. 18.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages