Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Ostatnie godziny zapisów do sobotniego biegu im. Zdzisława Krzyszkowiaka

2019-05-07 18:16:46 (ost. akt: 2019-05-07 18:38:05)
Wszyscy, którzy ukończą bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka otrzymają pamiątkowe medale

Wszyscy, którzy ukończą bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka otrzymają pamiątkowe medale

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Zdzisław Krzyszkowiak z Ostródy "wybiegł" w świat po mistrzostwo olimpijskie w Rzymie i inne wielkie sukcesy sportowe. W sobotę (11 maja) będzie okazja uczcić pamięć wielkiego biegacza. Dzisiaj o godz. 23.59 na superczas.pl kończą się elektroniczne zapisy do biegu memoriałowego na 10 km, który rozegrany zostanie podczas 29. Ostródzkich Biegów Ulicznych.

To niepowtarzalna okazja do wspólnego uczczenia pamięci największego biegacza w historii Ostródy. Nikt bowiem od tamtej pory nie dokonał tego co zrobił wielki mistrz Zdzisław Krzyszkowiak. Zatem cała biegająca Ostróda podczas 29. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych powinna uczcić pamięć mistrza olimpijskiego z Rzymu. Nieważne są nagrody pieniężne, nieważne miejsca, najważniejsze żeby stanąć na starcie, pokonać dystans 10 km i upamiętnić wielkiego mistrza.

Zdzisław Krzyszkowiak, było polskim lekkoatletą, specjalizował się w biegach długodystansowych, mistrz olimpijski, mistrz Europy, rekordzista świata. Ten znany na całym świecie biegacz swoją przygodę sportową rozpoczął w Ostródzie. Pokonując dziesiątki kilometrów na podoostródzkich trasach dobiegł po złote medale mistrzostw Europy w Sztokholmie w 1958 roku na 5000 i 10000 metrów. Dwa lata później w Rzymie pobiegł po olimpijskie złoto w Rzymie na dystansie 3000 m z przeszkodami.

Memoriałowa dycha im. Zdzisława Krzyszkowiaka rozegrana zostanie o godz. 12. W puli nagród czeka 4400 zł na najlepszych biegaczy, a na wszystkich, którzy ukończą bieg memoriałowy czekają okolicznościowe medale.

Zgłoszenia elektroniczne na stronie: https://superczas.pl/memorialostroda do 7 maja do godz. 23.59. Zapisy będą też prowadzone w dniu biegów w biurze zawodów na stadionie przy ul. Wyszyńskiego (godz. 9-11). Na razie na liście startowej znajduje się 53 zawodników, którzy zgłosili chęć startu w sobotnim biegu memoriałowym.

Na najlepszych zawodników biegu memoriałowego czekają nagrody finansowe od organizatora – Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nagrody pieniężne dla trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji kobiet i mężczyzn (1. msc. - 600 zł; 2. msc. - 400 zł; 3. msc. - 300 zł;). Zawodnicy z miejsc 4-6. w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymają po 100 zł. W tym roku organizator przygotował też nagrody pieniężne dla trzech najlepszych ostródzianek i ostródzian w biegu memoriałowym: 1. msc. - 300 zł; 2. msc. - 200 zł; 3. msc. - 100 zł.

Wcześniej i później (początek o godz. 9), na bieżni stadionu przy ul. Wyszyńskiego w biegach na krótszych dystansach będą rywalizowały dzieci ostródzkich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages