środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Policjanci też są gotowi na majówkę. Patrole ruszają już dziś

2019-04-30 13:15:33 (ost. akt: 2019-04-30 13:20:28)

Autor zdjęcia: Policja

Więcej patroli na ulicach miast i na drogach w regionie. Warto zadbać o bezpieczeństwo, by z kilkudniowego wypoczynku wrócić szczęśliwie.

Jak co roku wszyscy, również policjanci, przygotowują się do majówki. Policyjne działania „Majowy weekend” wiążą się m. in. z większą ilością patroli drogówki i w tym roku rozpoczynają się w już we wtorek i potrwają do niedzieli włącznie.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę m. in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości oraz to czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą stanowczo reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, także te popełniane przez pieszych oraz kierowców jednośladów. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drogach regionu.

Przed nami „majówkowy” czas wypoczynku. W 2017 i 2018 roku majówkowe działania policjantów liczyły łącznie 10 dni, w tym roku będzie ich 7 (od 30.04.2019 - 05.05.2019). Wystarczą trzy dni urlopu, by mieć cały tydzień wolny. Podczas beztroski związanej z korzystaniem z wolnych dni nie należy zapominać o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego jak co roku przygotowują się do wzmożonej pracy w tym okresie i apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę, koncentrację, odpowiedzialne korzystanie ze swoich praw oraz sumienne wywiązywanie się z nałożonych prawem obowiązków.

Podczas ubiegłorocznego wydłużonego weekendu majowego na drogach naszego regionu doszło do 31 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło, a 41 zostało rannych. Policjanci odnotowali w tym czasie 463 kolizje drogowe, ujawniono także 106 nietrzeźwych kierujących. Niech tegoroczna majówka będzie bezpieczna!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kaczka #2726370 | 79.185.*.* 4 maj 2019 16:19

  zyński: kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę! Jarosław Kaczyński stanął w obronie Kościoła. Podczas swojego wystąpienia na pikniku patriotycznym w Pułtusku odniósł się do tych, którzy atakują Kościół.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maja #2724861 | 79.185.*.* 30 kwi 2019 15:54

  Policjant został oskarżony o zgwałcenie 6-latki Prokuratura Rejonowa w Tychach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który miał zgwałcić 6-letnią koleżankę swojej córki. Jej matka milczała, bo mężczyzna groził, że zabije dziewczynkę.Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia 6-latki oraz dopuszczenia się wobec niej "innej czynności seksualnej" oraz doprowadzenia jej do takiej czynności. Kolejne zarzuty, które mu postawiono, dotyczą pokazywania jej pornografii i grożenia pozbawieniem życia lub zdrowia.Policjant miał wykorzystywać 6-latkę, gdy przychodziła na noc do jego córki. Z ustaleń śledczych wynika, że groził jej śmiercią, jeśli powie komukolwiek o tym, co z nią robi. Matka dziewczynki dowiedziała się o wszystkim ale milczała, bojąc się, że mężczyzna spełni swoje Gdy sprawa wyszła na jaw, 6-latkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa. Ekspert uznał, że jej słowa są wiarygodne. Mężczyzna trafił do aresztu. Wcześniej pracował w jaworznickiej drogówce. Jest już bezrobotny. https://wiadomosci.wp.pl/po licjant-zostal-oskarzony-o-zgwalcenie-6- latki-6369836589856897a

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages