Juniorzy Morlin Ostróda zdobyli pięć medali na mistrzostwach Polski

2019-04-28 16:34:20(ost. akt: 2019-04-28 17:26:03)
Zawodnicy Morlin Ostróda na mistrzostwach Polski juniorów w Mławie zdobyli pięć medali

Autor zdjęcia: Archiwum

Tenisiści stołowi ostródzkich Morlin mistrzostwa Polski juniorów w Mławie zaczęli od brązowego medalu w turnieju drużynowym. W kolejnych dniach było jeszcze lepiej, czterokrotnie stawali na podium. W mikście złoto wywalczył Szymon Kolasa.
Pingpongiści z Ostródy znowu rozbili medalowy bank podczas mistrzostw Polski juniorów. Do wywalczonego w pierwszym dniu brązowego medalu w drużynówce podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba w kolejnych dniach dołożyli cztery krążki.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Szymon Kolasa w turnieju gier mieszanych, w którym występował z Mają Miklaszewską (MRKS Gdańsk) zdobyli złoto. W półfinale wyeliminowali parę nr 1, a w finale pokonali parę Maciej Kubik/Aleksandra Michalak (Olimpia Unia Grudziądz/MRKS Gdańsk).

Kolasa po srebro sięgnął też w najbardziej prestiżowym turnieju singlistów. Rozstawiony z nr 4 ostródzianin w półfinale 4:3 ograł turniejową "dwójkę" Macieja Kubika. W finale zawodnik Morlin musiał uznać wyższość grającego z nr 1 Samuela Kulczyckiego, z którym przegrał 1:4. Wśród singlistów w przedziale miejsc 5-8. mistrzostwa Polski zakończył Maksymilian Miastowski, który w ćwierćfinale przegrał 0:4 z Kolasą.

Ostródzianie dwa medale dołożyli w turnieju debla. Srebrny medal wywalczył Kolasa z Tomaszem Zandeckim (Unia AZS AWFiS Gdańsk), którzy przegrali z parą Kulczycki/Kubik. W tej samej konkurencji brąz wywalczył Łukasz Sokołowski z Michałem Małachowskim (Unia AZS AWFiS Gdańsk).