Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

To będzie wielkie strażackie święto w Ostródzie

2019-04-24 18:15:10 (ost. akt: 2019-04-24 18:22:12)

Autor zdjęcia: PSP Ostróda

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbędą się 11 maja w Ostródzie. Uroczystość połączona będzie z ceremonią nadania sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie oraz rocznicą 70-lecia zawodowego pożarnictwa w powiecie ostródzkim.

Z tej okazji przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbędzie się strażacki festyn rodzinny połączony z wieloma konkursami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Obchody rozpoczną się o godz. 11:00 mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Następnie ulicami miasta przejdzie marsz pododdziałów przy asyście orkiestry dętej OSP z Nadarzyna na plac przed budynkiem starostwa.

Uroczysty apel rozpocznie się o godzinie 12:30 i połączony będzie z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie oraz rocznicą 70-lecia zawodowego pożarnictwa w powiecie ostródzkim.

Od godziny 15:00 zacznie się strażacki festyn rodzinny połączony z wieloma konkursami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych tj.:
- Tor „Strażacki Twardziel”,
- Pokazy gaszenia pożarów,
- Prezentacja samochodów pożarniczych i sprzętu,
- Nauka udzielania pierwszej pomocy,
- Występ orkiestry dętej OSP z Nadarzyna,
- Dmuchane zjeżdżalnie.

Ponadto, dla dzieci w wieku od 4-14 roku życia, przygotowano konkurs „Strażak - w oczach dziecka”. Aby wziąć udział trzeba napisać wiersz (rymowankę) opisujący strażaka. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: konkurs@kppsp.ostroda.pl do 6 maja 2019 r. Do wygrania jest całodzienny pobyt w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages