Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

W jeden weekend okradł trzy domy i salon fryzjerski

2019-04-16 15:08:43 (ost. akt: 2019-04-16 15:55:02)

Autor zdjęcia: Policja

Morąscy policjanci zatrzymali 53-latka, który w pierwszy weekend kwietnia okradł trzy domy i włamał się do salonu fryzjerskiego na terenie Morąga. Nie były to jego pierwsze tego typu przestępstwa, dlatego przed sądem odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Morągu ustalili sprawcę, który w pierwszy weekend kwietnia br. okradł trzy rodziny na terenie Morąga i włamał się do jednego z salonów fryzjerskich w tym mieście.

Sprawca za swój cel obierał domy, których drzwi nie były zamknięte nocą na klucz i w ten sposób dostawał się do środka. W czasie gdy właściciele spali, on ich okradał. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe oraz laptopy. Właściciele domów straty oszacowali na łączną kwotę 6000 złotych.

W tym samym czasie 53-letni mieszkaniec Elbląga włamał się jeszcze do jednego z salonów fryzjerskich na terenie miasta, skąd zabrał pieniądze i sprzęt fryzjerski powodując straty o łącznej wartości 5500 złotych.

W poniedziałek (15.04.) zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty w tej sprawie. Przyznał się do wszystkich. W związku z tym, że odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, tym razem przed sądem będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia. W przypadku 53-latka kara będzie surowsza.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miszcz #2718461 | 37.47.*.* 17 kwi 2019 18:08

  dobra robota.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Policjant #2717805 | 217.99.*.* 16 kwi 2019 15:29

  Policjant został oskarżony o zgwałcenie 6-latki Prokuratura Rejonowa w Tychach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który miał zgwałcić 6-letnią koleżankę swojej córki. Jej matka milczała, bo mężczyzna groził, że zabije dziewczynkę.Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia 6-latki oraz dopuszczenia się wobec niej "innej czynności seksualnej" oraz doprowadzenia jej do takiej czynności. Kolejne zarzuty, które mu postawiono, dotyczą pokazywania jej pornografii i grożenia pozbawieniem życia lub zdrowia.Policjant miał wykorzystywać 6-latkę, gdy przychodziła na noc do jego córki. Z ustaleń śledczych wynika, że groził jej śmiercią, jeśli powie komukolwiek o tym, co z nią robi. Matka dziewczynki dowiedziała się o wszystkim ale milczała, bojąc się, że mężczyzna spełni swoje Gdy sprawa wyszła na jaw, 6-latkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa. Ekspert uznał, że jej słowa są wiarygodne. Mężczyzna trafił do aresztu. Wcześniej pracował w jaworznickiej drogówce. Jest już bezrobotny. https://wiadomosci.wp.pl/po licjant-zostal-oskarzony-o-zgwalcenie-6- latki-6369836589856897a

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages