Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Pięćdziesięciu druhów może już uczestniczyć w akcjach strażackich [zdjęcia]

2019-04-16 10:32:01 (ost. akt: 2019-04-16 10:50:25)
Pięćdziesięciu strażaków ochotników zdało egzaminy i może brać udział działaniach ratowniczo-gaśniczych

Pięćdziesięciu strażaków ochotników zdało egzaminy i może brać udział działaniach ratowniczo-gaśniczych

Autor zdjęcia: Grzegorz Różański

Zwiększyła się siła Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie ostródzkim. Uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych uzyskało pięćdziesięcioro nowych druhów. W akcjach będą brali udział ci, którzy egzamin podsumowujący szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP.

Szkolenie odbywało się w systemie weekendowych zajęć teoretycznych i praktycznych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Ostródzie i Morągu. Kurs trwał od lutego. W tym czasie kandydaci na strażaków ochotników poznali podstawowe zakresy specjalizacji ratowniczych, m.in.: gaśniczej, technicznej i wodno–lodowej. Druhowie zdobywali niezbędną wiedzę pod okiem instruktorów – strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

- Jednym z elementów kursu, było między innymi zaliczenie testu w komorze dymowej w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu - informuje Grzegorz Różański, oficer prasowy ostródzkiej KP PSP. - Była to bardzo wymagająca i trudna próba wydolnościowa, która polegała na pokonaniu zadymionego labiryntu. Każdy druh uzbrojony w pełny ekwipunek i aparat powietrzny przed wejściem na tor przeszkód, musiał wykonać ćwiczenia wysiłkowe.

Po zdaniu egzaminu nowi druhowie zostali pełnoprawnymi strażakami. Życzymy im tylu powrotów ilu wyjazdów na akcje.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages