Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pięćdziesięciu druhów może już uczestniczyć w akcjach strażackich [zdjęcia]

2019-04-16 10:32:01 (ost. akt: 2019-04-16 10:50:25)
Pięćdziesięciu strażaków ochotników zdało egzaminy i może brać udział działaniach ratowniczo-gaśniczych

Pięćdziesięciu strażaków ochotników zdało egzaminy i może brać udział działaniach ratowniczo-gaśniczych

Autor zdjęcia: Grzegorz Różański

Zwiększyła się siła Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie ostródzkim. Uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych uzyskało pięćdziesięcioro nowych druhów. W akcjach będą brali udział ci, którzy egzamin podsumowujący szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP.

Szkolenie odbywało się w systemie weekendowych zajęć teoretycznych i praktycznych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Ostródzie i Morągu. Kurs trwał od lutego. W tym czasie kandydaci na strażaków ochotników poznali podstawowe zakresy specjalizacji ratowniczych, m.in.: gaśniczej, technicznej i wodno–lodowej. Druhowie zdobywali niezbędną wiedzę pod okiem instruktorów – strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

- Jednym z elementów kursu, było między innymi zaliczenie testu w komorze dymowej w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu - informuje Grzegorz Różański, oficer prasowy ostródzkiej KP PSP. - Była to bardzo wymagająca i trudna próba wydolnościowa, która polegała na pokonaniu zadymionego labiryntu. Każdy druh uzbrojony w pełny ekwipunek i aparat powietrzny przed wejściem na tor przeszkód, musiał wykonać ćwiczenia wysiłkowe.

Po zdaniu egzaminu nowi druhowie zostali pełnoprawnymi strażakami. Życzymy im tylu powrotów ilu wyjazdów na akcje.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages