Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Kolizje, nietrzeźwi kierowcy i nadmierna prędkość. Tak minął weekend na drogach

2019-04-15 11:29:09 (ost. akt: 2019-04-15 11:35:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu obeszło się bez wypadków drogowych. Odnotowano jedynie 5 kolizji oraz kilka innych naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu obyło się na szczęście bez wypadków drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 5 niegroźnych kolizji drogowych.

Sprawcą jednej z nich był młodociany kierowca, który pomimo braku miejsca i widoczności rozpoczął manewr wyprzedzania i nie skończył go prawidłowo ponieważ uderzył w jadący z naprzeciwka inny pojazd. Zdarzenie miało miejsce w Starych Jabłonkach.

Kierujący oplem astrą 20-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego prawo jazdy miał od pół roku. W związku z tym, że młodociany kierowca rażąco złamał przepisy ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu dokument prawa jazdy. Oprócz tego trafi również do sądu wniosek o cofnięcie mu uprawnień i ponowne skierowanie go na egzamin prawa jazdy.

Z prawem jazdy w miniony weekend na najbliższe trzy miesiące „pożegnało się” się również 2 innych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h.

Mundurowi ponadto skontrolowali około 250 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Pomimo apeli w miniony weekend nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów chociaż wcześniej spożywali alkohol. Tym razem w ręce policjantów trafiło 4 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze zatrzymali również 2 kierujących, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień oraz 1 kierującą, która wsiadła za stery auta mając aktywny, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Jedno z aut uczestniczące w kolizji w Starych Jabłonkach.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/100-129278-543492.jpg
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Policjant #2717221 | 217.99.*.* 15 kwi 2019 14:11

    Policjant został oskarżony o zgwałcenie 6-latki Prokuratura Rejonowa w Tychach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który miał zgwałcić 6-letnią koleżankę swojej córki. Jej matka milczała, bo mężczyzna groził, że zabije dziewczynkę.Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia 6-latki oraz dopuszczenia się wobec niej "innej czynności seksualnej" oraz doprowadzenia jej do takiej czynności. Kolejne zarzuty, które mu postawiono, dotyczą pokazywania jej pornografii i grożenia pozbawieniem życia lub zdrowia.Policjant miał wykorzystywać 6-latkę, gdy przychodziła na noc do jego córki. Z ustaleń śledczych wynika, że groził jej śmiercią, jeśli powie komukolwiek o tym, co z nią robi. Matka dziewczynki dowiedziała się o wszystkim ale milczała, bojąc się, że mężczyzna spełni swoje Gdy sprawa wyszła na jaw, 6-latkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa. Ekspert uznał, że jej słowa są wiarygodne. Mężczyzna trafił do aresztu. Wcześniej pracował w jaworznickiej drogówce. Jest już bezrobotny. https://wiadomosci.wp.pl/po licjant-zostal-oskarzony-o-zgwalcenie-6- latki-6369836589856897a

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages