Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Wziął 72 tysiące zaliczki i nie zrobił remontu. Sprawa w sądzie

2019-04-10 12:03:13 (ost. akt: 2019-04-10 12:14:56)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Jeden z morąskich przedsiębiorców wziął zaliczki w wysokości 72 tys. złotych i zobowiązał się przeprowadzić gruntowny remont domu. W ocenie zleceniodawcy nie wykonał prac remontowych i sprawa znajdzie finał w sądzie.

Zarzut przywłaszczenia 72 000 złotych usłyszał 52-letni mieszkaniec Morąga. Mężczyzna przyjął zlecenie wyremontowania domu i pobrał na ten cel zaliczki. Jednak w ocenie zleceniodawcy nie wykonał prac remontowych, do jakich został zatrudniony i sprawa została zgłoszona policjantom.

Morąscy kryminalni aktem oskarżenia zakończyli postępowanie w sprawie podejrzenia przywłaszczenia pieniędzy. Prace remontowe zlecił przedsiębiorcy z Morąga nowy nabywca nieruchomości. Zaufał wykonawcy i co jakiś czas wypłacał mu zaliczki na zakup materiałów budowlanych. W trakcie wykonywanego remontu inwestor doszedł do wniosku, że kwota przekazanych transz pieniędzy jest rażąco nieadekwatna do postępu prac budowlanych i ich jakości.

Zwrócił uwagę m.in. na niesprawny kanał kominowy, który kończył się w nieodpowiednim miejscu, na nieprawidłowości w instalacji elektrycznej oraz złą izolację fundamentów. Zleceniodawca próbował negocjacji z zatrudnionym fachowcem, jednak nie przyniosły one skutku, dlatego sprawa trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Morągu.

Na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności śledczy postanowili przedstawić zleceniobiorcy zarzut przywłaszczenia 72 000 złotych i dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego na poczet ewentualnej przyszłej kary i naprawienia wyrządzonej pokrzywdzonemu szkody. Działania takie są gwarancją zwrotu przywłaszczonych pieniędzy. Akt oskarżenia w tej sprawie na początku kwietnia trafił do sądu.

Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant #2716066 | 217.99.*.* 13 kwi 2019 10:47

  Policjant został oskarżony o zgwałcenie 6-latki Prokuratura Rejonowa w Tychach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który miał zgwałcić 6-letnią koleżankę swojej córki. Jej matka milczała, bo mężczyzna groził, że zabije dziewczynkę.Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia 6-latki oraz dopuszczenia się wobec niej "innej czynności seksualnej" oraz doprowadzenia jej do takiej czynności. Kolejne zarzuty, które mu postawiono, dotyczą pokazywania jej pornografii i grożenia pozbawieniem życia lub zdrowia.Policjant miał wykorzystywać 6-latkę, gdy przychodziła na noc do jego córki. Z ustaleń śledczych wynika, że groził jej śmiercią, jeśli powie komukolwiek o tym, co z nią robi. Matka dziewczynki dowiedziała się o wszystkim ale milczała, bojąc się, że mężczyzna spełni swoje Gdy sprawa wyszła na jaw, 6-latkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa. Ekspert uznał, że jej słowa są wiarygodne. Mężczyzna trafił do aresztu. Wcześniej pracował w jaworznickiej drogówce. Jest już bezrobotny. https://wiadomosci.wp.pl/po licjant-zostal-oskarzony-o-zgwalcenie-6- latki-6369836589856897a

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janusz kaczak #2715680 | 217.99.*.* 12 kwi 2019 18:40

  Kogo to interesuje poza pisem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages