Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Na plaży w Starych Jabłonkach zgrają najlepsi piłkarze ręczni

2019-04-08 16:40:25 (ost. akt: 2019-04-08 16:53:07)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Marszałkowski Olsztyn

Co łączy Zagrzeb, Lloret de Mar i Stare Jabłonki? Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej! Impreza odbędzie się w dniach 2-7 lipca nad jeziorem Szeląg Mały.

Na plaży w Starych Jabłonkach rozegranych zostanie ponad 180 meczów na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Zagrają 32 najlepsze narodowe reprezentacje z całego Starego Kontynentu. Zmaganiom sportowym towarzyszyć będzie bogaty program imprez towarzyszących, świetna gastronomia i atrakcje dla całych rodzin.

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy odbył się tutaj turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Z kolei w 2013 roku na Warmii i Mazurach najlepsi siatkarze rywalizowali o mistrzostwo świata.

W późniejszych latach zmagania zostały przeniesione do Olsztyna oraz Warszawy, natomiast w Starych Jabłonkach nie brakowało w tym czasie zawodów propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe. Wśród nich dominowała piłka ręczna.

Zwieńczeniem doskonałych ocen zagranicznych obserwatorów jest powierzenie Starym Jabłonkom organizacji mistrzostw Europy, w których wystąpi 16 najlepszych drużyn żeńskich oraz 16 najlepszych zespołów męskich z całego Starego Kontynentu.

O przygotowaniach do turnieju porozmawiamy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 kwietnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W spotkaniu wzięli udział Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), Marcin Kobylarz (członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce), Tomasz Dowgiałło (prezes Hotelu Anders w Starych Jabłonkach), Jacek Góralczyk (dyrektor turnieju, Związek Piłki Ręcznej w Polsce) oraz Jarosław Knopik (trener reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej plażowej).Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages