Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Lasy z góry. Leśnicy prowadzą obserwacje z wież

2019-04-08 11:02:10 (ost. akt: 2019-04-08 11:48:33)

Autor zdjęcia: Anna Paprocka/Nadleśnictwo Stare Jabłonki

Wczesna i sucha wiosna, to wzrost zagrożenia pożarami w lasach. Dlatego leśnicy prowadzą w tym czasie dodatkowe obserwacje z wież. Ale o bezpieczeństwo możemy zadbać wszyscy, bo 9 na 10 pożarów powstaje z winy człowieka.

Ostatnio obserwowane zmiany klimatyczne zaskakują nas wczesną, ciepłą i niestety suchą wiosną.

— Las płonie szybko, dlatego w okresie zwiększonego zagrożenia pożarowego wzmagamy czujność — piszą na swoim profilu FB leśnicy ze Starych Jabłonek. — Jednym z elementów całego systemu zapobiegania pożarom, są dostrzegalnie przeciwpożarowe.
Jednak mimo tego, że stale dyżurujemy i czuwamy nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym, potrzebujemy i Waszej pomocy. Wystarczy, że zapamiętacie: 9 na 10 pożarów powoduje człowiek. Wystarczy jeden niedopałek papierosa, by wydarzyła się tragedia.

Wieża obserwacyjna ma wysokość 37 m, zbudowana została w 2006 roku. Na sam szczyt prowadzi 158 stopni. Wieża obserwacyjna stoi na najwyższym w okolicy Starych Jabłonek pagórku w Leśnictwie Gąsiory. Nie jest udostępniania turystom.

Wiosna to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Przyroda budzi się do życia, a my nabieramy chęci na leśne aktywności. Jeśli zauważysz ogień - alarmuj 998 lub 112!


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages