środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Marcin Łukaszewski wraca do ścigania w rajdach przeprawowych

2019-04-05 15:09:45 (ost. akt: 2019-04-05 14:17:55)
Marcin Łukaszewski (z prawej) po czterech latach przerwy ponownie będzie startował w rajdach przeprawowych

Marcin Łukaszewski (z prawej) po czterech latach przerwy ponownie będzie startował w rajdach przeprawowych

Autor zdjęcia: Archiwum offroadSPORT Łukaszewski Rally Team

Po czterech latach startów w cross-country, Marcin Łukaszewski z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wraca do rajdów przeprawowych. Kilkukrotny zdobywca Pucharu Polski w offroadzie wystartuje w piątek w rajdzie Transgranica 4x4 w Gołdapi.

Pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie Rosjanin Paweł Jemielin, który trzykrotnie wygrał legendarną Ładogę Trophy.

Rajd w Gołdapi będzie dla załogi Łukaszewski/Jemielin debiutanckim wspólnym startem, a zarazem pierwszym etapem przygotowań do czerwcowej Ładoga Trophy, w której offroadSPORT Łukaszewski Rally Team weźmie udział.

- Naszym głównym celem na ten rok jest udział i walka o wygraną w Ładoga Trophy - mówi Marcin Łukaszewski. - Ten rajd jest Dakarem wśród rajdów przeprawowych, więc trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przed nami więc Transgranica 4x4, a następnie start w cyklu Pucharu Państw Nadbałtyckich w Estonii, Litwie i Łotwie. Rajdowe warunki są najlepszymi z możliwych, by sprawdzić możliwości naszego nowego auta, czy też zgrać się z pilotem, dlatego cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Organizatorzy zapowiadają 150 kilometrów ciężkiej przeprawy, oczywiście z ulubionymi trawersami, błotem i partiami mocno technicznymi. Jesteśmy gotowi i nie możemy doczekać się startu.

Rajd Transgranica 4x4 rozpoczyna się w piątek o godz. 17, a ostateczny termin zdania karty drogowej mija w sobotę o godz. 19. Startujący podzieleni są na 4 klasy, od turystycznej po ekstremalną. Na liście zgłoszeń widnieje aż 35 załóg.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages