Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Chciał podpalić dom. Noc spędził w policyjnej celi

2019-04-03 17:11:05 (ost. akt: 2019-04-03 20:04:56)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Zbyt duża ilość wypitego alkoholu mogła doprowadzić do tragedii. Mężczyzna chciał podpalić dom. Pożar został w porę opanowany przez służby, a sprawca wytrzeźwiał w policyjnej celi.

We wtorek (2.04.) do policyjnej celi trafił mieszkaniec gminy Morąg. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że podpalił dom, który zajmował. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy drzwi zewnętrzne, ościeżnice i ramy okienne. Właściciel budynku mieszkalnego straty oszacował na 1 000 złotych.

W środę, po wytrzeźwieniu, 54-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Nie potrafił jednak jednoznacznie wskazać jak doszło do pożaru ponieważ jak tłumaczył, wypił wczoraj za dużo alkoholu. Policjanci będą wnioskowali o dozór dla sprawcy tego przestępstwa.

Za przestępstwo zniszczenia mienia Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O T U A #2710550 | 83.6.*.* 6 kwi 2019 16:10

  a mnie ch.j obchodzi co się dzieje w Szczytnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mobbing w komendzie policji #2709413 | 217.99.*.* 4 kwi 2019 15:49

  Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Młody wykładowca wygarnął dowódcom Młody wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie tylko napisał wniosek o odejście na emeryturę, ale dodatkowo na dwóch stronach wyjaśnił, co myśli o swoich szefach. Zarzuca im niekompetencję, folwarczne metody zarządzania i nazywa ich "brakującym ogniwem teorii Darwina". Komendant szykuje pozew. https://wiadomosci.wp.pl/skandal -w-wyzszej-szkole-policji-w-szczytnie-ml ody-wykladowca-wygarnal-dowodcom-6366019 657132161a

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janusz #2709145 | 217.99.*.* 4 kwi 2019 07:42

  Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Młody wykładowca wygarnął dowódcom Młody wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie tylko napisał wniosek o odejście na emeryturę, ale dodatkowo na dwóch stronach wyjaśnił, co myśli o swoich szefach. Zarzuca im niekompetencję, folwarczne metody zarządzania i nazywa ich "brakującym ogniwem teorii Darwina". Komendant szykuje pozew. Taki dokument faktycznie wpłynął. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie nie będzie komentować skandalicznego zachowania, formy oraz fałszywych treści tam zawartych - mówi Wirtualnej Polsce podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Komendant Rektor WSPol rozważa skierowanie do sądu pozwu przeciwko temu funkcjonariuszowi o naruszenie dóbr osobistych. Będzie się domagał kwoty 50 tys. zł. z przeznaczeniem na cel charytatywny - dodaje Piotrowski. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Młody wykładowca oskarża szefów Pismo funkcjonariusza, wykładowcy Instytutu Nauk Prawnych zostało upublicznione na Twitterze. Autor faktycznie mocno uderza w autorytet szefów policyjnej uczelni. Pisze, że nie wyobraża sobie współpracy z komendantami, którzy w policyjnym środowisku mają być utożsamiani z bohaterami komedii "Głupi i głupszy".Podkomisarz sam o sobie pisze, że jest oficerem ze stopniem doktora, "który ma głowę pełną pomysłów i odpowiednie kompetencje do wykonywania swojego zawodu". Ponadto "cieszy się szacunkiem u studentów i słuchaczy uczelni". Nie wspomina, co dokładnie skłoniło go do podjęcia decyzji o odejściu na emeryturę, poza tym, że został do niej zmuszony. Służbowe pismo liczy dwie strony i pełne jest emocjonalnych zwrotów oraz złośliwości pod adresem szefów. Wykładowca opisuje, że odchodząc na wcześniejszą emeryturę, po zaledwie 15-letnim stażu służby, Skarb Państwa zapłaci mu łącznie 750 tys. zł. - Na taki wydatek stać tylko państwową organizację, w której szefowie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania - czytamy w raporcie. Można się tylko domyślać, że dramatyczny dokument powstał w wyniku toczącego się postępowania dyscyplinarnego wobec wykładowcy. Wyższa Szkoła Policji nie precyzuje jednak zarzutów wobec podkomisarza. Kilka zdań do rektorahttps://wiadomosci.wp.pl/skandal- w-wyzszej-szkole-policji-w-szczytnie-mlo dy-wykladowca-wygarnal-dowodcom-63660196 57132161a

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages