Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Rusza cyfryzacja szpitala w Ostródzie

2019-04-01 09:08:27 (ost. akt: 2019-04-01 09:21:25)

Autor zdjęcia: Archiwum WMUM

Szpital w Ostródzie będzie miał przełomowy, w pełni cyfrowy system rejestracji i obsługi pacjentów. Koszt projektu, to prawie 2,8 mln złotych.

Po nowym bloku operacyjnym, zmodernizowanym oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM), oraz nowym rentgenie i tomografie komputerowym, szpital w Ostródzie będzie miał w pełni cyfrowy system rejestracji i obsługi pacjentów.

Co to oznacza dla pacjentów, lekarzy i personelu medycznego? Praktycznie całkowite odejście od papierowej wersji dokumentacji medycznej. Pacjenci - co nie jest obecnie możliwe - będą mogli np. pobrać swoje wyniki badań, zalecenia i inne dokumenty online przez internet, oraz dokonać e-rejestracji do wszystkich poradni szpitala.

Koszt projektu, to prawie 2,8 mln złotych, z czego ponad 2,3 mln wynosi dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego zostanie przeznaczone w całym regionie na nowoczesną infrastrukturę badawczą, promocję gospodarczą regionu, e-zdrowie, zrównoważony transport miejski Olsztyna i okolic, gospodarkę wodno-ściekową, dziedzictwo kulturowe i infrastrukturę socjalną. Wartość wszystkich umów to blisko 70 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 50 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Oprócz szpitala w Ostródzie, wśród beneficjentów znaleźli się m.in Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Stowarzyszenie „KLASTER MEBEL-ELBLĄG“, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu, Fundacja Pomocy Społecznej - Nasz Dom Węgorzewo, gminy: Olsztyn, Węgorzewo, Barczewo, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Lubawa, a także szpitale i zakłady opieki zdrowotnej z regionu.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Reksio #2707895 | 195.136.*.* 2 kwi 2019 06:02

  Mówisz i masz! To jest właśnie podnoszenie poziomu świadczonych usług medycznych...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2707658 | 188.146.*.* 1 kwi 2019 17:06

  Proponuję, żeby zabrać się raczej za podniesienie poziomu świadczonych usług medycznych. A jest co podnosić...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages