Srebrno-brązowi młodzieżowcy Morlin Ostróda z sześcioma medalami

2019-03-31 18:08:06(ost. akt: 2019-03-31 18:22:08)
Tenisiści stołowi Morlin Ostróda w Krośnie zdobyli trzy srebrne i trzy brązowe medale

Autor zdjęcia: Archiwum

Najlepszy w ostatniej dekadzie wynik sportowy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Krośnie uzyskali tenisiści stołowi Morlin Ostróda. Na turnieju w Krośnie wywalczyli sześć medali - trzy srebrne i trzy brązowe.
To był turniej pod znakiem Morlin Ostróda. Zawodnicy tego klubu stanowili najliczniejszą grupę - wystartowało pięciu ostródzian. W mieście szkła ostródzianie bardzo dobrze się zabawili. Do pełni szczęścia zabrakło choćby jednego złota.

Podopieczni od pierwszego dnia byli widoczni, kiedy w turnieju drużynowym Marco Golla i Kacper Petaś wywalczyli wicemistrzostwo Polski. W kolejnych dniach w Krośnie nic się nie zmieniło. Największe zamieszanie robili zawodnicy z logotypem Morlin na piersiach.

W najbardziej prestiżowej konkurencji singla najdalej spośród ostródzian zabrnął Golla. Zanim znalazł się w półfinale wszystkich rywali odprawiał w stosunku 4:0. I dopiero w walce o finał znalazł jedynego pogromcę. Był to Artur Grela z Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz, z którym zawodnik Morlin przegrał 1:4. Golla turniej singlistów zakończył z brązowym medalem.

Ostróda najliczniej na podium była reprezentowana po turnieju deblowym. Do najlepszej czwórki zakwalifikowały się trzy w połowie ostródzkie deble: Kacper Petaś/Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok), Golla/Kotowski (Energa KTS Toruń) i Kamil Dziadek/Artur Grela. Dwie pierwsze pary były rozstawione odpowiednio z numerami 2 i 1. I żaden z tych debli nie wszedł do finału, oba skończyły w blasku brązu. O mistrzostwo powalczyli Dziadek i Grela, ale przegrali (1:3) z Łukaszem Wachowiakiem i Kamilem Nalepą (KTS Zielona Góra). Było to drugie srebro dla Morlin w Krośnie.

W mieście szkła po trzecie wicemistrzostwo Polski dla Ostródy sięgnął Kacper Petaś w turnieju gier mieszanych. Wychowanek Morlin w parze z Karoliną Pęk (Bronowianka Kraków) dotarli do finału, a tam odbili się od ściany w postaci miksta Tomasz Kotowski/Julia Ślązak (Energa/SKTS Sochaczew). Ostródzko-krakowska para mieszana przegrała finał 0:3.