Juniorzy młodsi AP Ostróda zwyciężyli w pierwszym wiosennym meczu [zdjęcia]

2019-03-23 16:55:57(ost. akt: 2019-03-23 17:22:11)
Juniorzy młodsi AP Ostróda wygrali 4:0

Na boisku przy ul. Plebiscytowej juniorzy młodsi AP Ostróda rozpoczęli wiosenne występy w I lidze wojewódzkiej. Podopieczni Marcina Babalskiego w pierwszym w tym roku meczu ligowym zmierzyli się ze Stomilem II Olsztyn. Ostródzianie wygrali 4:0.
Piłkarze AP Ostróda zrobili pierwszy krok w kierunku występów w wojewódzkiej ekstraklasie od następnego sezonu. Ostródzianie w piłkarską wiosnę weszli z przytupem. W potkaniu na boisku przy ul. Plebiscytowej praktycznie nic do roboty nie miał bramkarz "Apki".

Za to pełne ręce roboty miał golkiper Stomilu II, który dzięki temu, że ostródzianie seryjnie marnowali okazje bramkowe, a tych szczególnie dużo mieli w drugiej połowie. Przed przerwą, dopóki olsztynianie mieli siły jeszcze starali się utrudniać grę gospodarzom. Najważniejsze jednak, że piłkarze AP Ostróda czterokrotnie skierowali piłkę do bramki Stomilu II. Trzy gole dla AP zdobył Adrian Janczuro, a jedno trafienie dołożył Mateusz Bartnowski.

- Szkoda, że nie udało się wygrać wyżej, bo było wiele okazji do tego. Ale strzeliliśmy cztery gole, zdobyliśmy trzy punkty i zwycięsko zaczęliśmy wiosnę - skomentował trener Babalski.

AP Ostróda - Stomil II Olsztyn 4:0 (2:0)

Strzelcy bramek: A. Janczuro 3, Bartnowski