Pingpongiści Morlin powalczyli, ale przegrali z bydgoszczanami [zdjęcia]

2019-03-22 20:14:07(ost. akt: 2019-03-22 20:22:21)
W 19. kolejce spotkań zespół Morlin Ostróda przegrał 0:3

W meczu 19. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych zespół Morlin Ostróda nie zapunktowali z ekipą Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Spotkanie trwało ponad 90 minut, ale jak w pierwszej rundzie zakończyło się zwycięstwem bydgoszczan 3:0.
Ostródzianie nie powtórzyli wyczynu sprzed tygodnia, kiedy u siebie za trzy punkty (3:1) wygrali z Energą KTS Toruń. W piątek do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zawitał kolejny zespół z województwa kujawsko-pomorskiego, ale nie dał się pokonać.

Spotkanie mogło się jednak podobać kibicom. Pierwszy pojedynek między Marco Gollą a Wiaczesławem Burowem trwał blisko 40 minut. Pierwszego seta wygrał zawodnik Morlin, w kolejnych dwóch górą był pingpongista z Bydgoszczy. Prawdziwy bój przy stole rozgorzał w czwartej partii, ale końcówkę lepiej zagrał Burow i wygrał grę.

Tym razem pechowo w ustawieniu trafił Kacper Petaś. Wychowanek Morlin trafił na obrońcę z Korei Południowej Dong Soo Kanga. Ostródzianin bardzo się starał, jednak w trzech setach nieprzekraczalna dla niego był bariera ośmiu punktów.

W trzeciej grze naprzeciw siebie stanęli starzy dobrzy znajomi, którzy przed rokiem występowali razem w Grudziądzu Kamil Dziadek i Artur Grela. Starcie młodzieżowców obfitowało w wiele efektownych wymian, sporo okrzyków, ale po pięciu setach ze zwycięstwa w pojedynku i całym spotkaniu cieszył się Grela.

Kolejny mecz ostródzianie zagrają w niedzielę (24 marca), na wyjeździe zmierzą się z 3S Polonią Bytom.

• Morliny Ostróda – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Marco Golla – Wiaczesław Burow 1:3 (9, -7, -6, -11), Kacper Petaś – Dong Soo Kang 0:3 (-6, -6, -7), Kamil Dziadek – Artur Grela 2:3 (7, -7, 5, -7, -10)