Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Hotelarstwo i turystyka, na tym punkcie mają bzika

2019-03-22 11:41:54 (ost. akt: 2019-03-22 11:55:03)
W ostródzkim "Ekonomiku" już po raz trzeci odbyły się Turystyczne potyczki

W ostródzkim "Ekonomiku" już po raz trzeci odbyły się Turystyczne potyczki

Autor zdjęcia: Archiwum ZSZ im. S. Petőfi

W Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi po raz trzeci odbył się konkurs, wśród klas o profilu turystycznym, pod hasłem „Turystyczne potyczki”. Uczniowie zmagali się w jedenastu różnych konkurencjach.

Każda klasa wytypowała czterech reprezentantów. Uczniowie zmierzyli w jedenastu różnorodnych konkurencjach m.in. test, krzyżówka, wykazywali się znajomością miejsc w Polsce i na świecie, prezentowali też umiejętności lingwistyczne, posługują się zwrotami grzecznościowymi w językach obcych. Wszystkie drużyny musiały wykazać się wiedzą np. o zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce, a także stworzyć hasło promujące turystykę.

Poszczególne etapy wymagały od zawodników dużej wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji turystyki i geografii turystycznej. Po zaciętej walce pierwsze miejsce, z sumą 98 punktów, zajęła klasa II TOŻ, na drugiej pozycji uplasowała się klasa I THO (93 pkt.), zaś najbardziej doświadczeni turyści z klasy III ATO z wynikiem 91 pkt zajęli trzecie miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, których fundatorami byli: Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa”, Rada Rodziców oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie. Turystyczne potyczki przygotowały: Katarzyna Fąk, Małgorzata Księżopolska i Monika Bunalska.

Tekst i foto: K. Fąk, M. Księżopolska, M. Bunalska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages