Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Doceniamy nasze sołtyski. Odebrały nagrody w plebiscycie!

2019-03-13 16:47:39 (ost. akt: 2019-03-14 09:47:49)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Organizatorami konferencji "Aktywne kobiety na obszarach wiejskich" byli starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Gazeta Ostródzka.

Tradycją jest, że co roku w okolicach 8 marca zapraszamy sołtyski z powiatu na konferencję, a także po to, by docenić ich pracę.

Rada Powiatowa Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej zadbała o merytoryczną część konferencji. W tym roku była ona poświęcona rolniczemu handlowi detalicznemu oraz możliwości dofinansowania dla kół gospodyń wiejskich. W programie konferencji zaprezentowano też działania podejmowane przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą na rzecz kobiet. W części artystycznej wystąpiła grupa śpiewacza "Pokolenia" z Biesala.

Po części merytorycznej nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu naszej gazety na SuperSołtysa 2018 roku w powiecie ostródzkim, u nas w sposób szczególny doceniamy sołtyski! Nagrodę otrzymały te panie w gminach, które uzyskały najwięcej głosów w plebiscycie.

— Dlaczego tak doceniamy kobiety? Bo to dzięki nim zmienia się polska wieś — mówi Barbara Chadaj-Lamcho, redaktorka naczelna Gazety Ostródzkiej. — A kobiety, co warto podkreślić, zdominowały urzędy sołtysów w naszym powiecie. Doceniamy ich pracę.

Tradycyjnie też sołtyski, które wygrały, otrzymały w nagrodę rowery. Było to możliwe dzięki sponsorom i samorządowcom.

W gminie Morąg zwyciężyła Mirosława Mała z Żabiego Rogu. Tu mieliśmy w tym roku prawdziwą rekordzistkę. Sołtyskę, która prowadziła nie tylko w naszym powiatowym rankingu oraz w swojej gminie, ale jest też w czołówce regionu! Nagrody wręczyli zastępca burmistrza Morąga Leszek Biernacki i Beata Mały, prezeska Expo Mazury w Ostródzie.

W gminie Łukta do ostatniej chwili trwała sms-owa walka o zwycięstwo. Zwyciężyła Joanna Nastaga z Koziej Góry. Nagrodę wręczyli wójt Robert Malinowski oraz dyrektor oddziału Banku BGŻ BNP Paribas Karol Sendecki.

W gminie Dąbrówno zwyciężyła w plebiscycie Jadwiga Orłowska z miejscowości Odmy. Nagrodę wręczyli wójt Piotr Zwaliński oraz Zofia Stankiewicz, przewodnicząca rady powiatowej w Ostródzie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

W gminie Grunwald zwyciężyła Halina Przyborska z Kiersztanowa. Nagrodę wręczyli wójt Adam Szczepkowski i Bogdan Bartnicki z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Gmina Ostróda ma aż 17 sołtysek. W naszym plebiscycie najwięcej sms-ów otrzymała Renata Neugebauer z Kątna. Nagrodę wręczył wójt Bogusław Fijas.

Zwyciężczynią w gminie Małdyty została Irena Pietrzniak z miejscowości Drynki. W imieniu wójta Marcina Krajewskiego nagrodę wręczyła Jolanta Mackiewicz, dyrektor biura Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej. Pani sołtys nie mogła wziąć udziału w konferencji. Nagroda "pojedzie" do niej później.

Zwyciężczynią w gminie Miłomłyn została Donela Zegadło z miejscowości Liksajny. Burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski nie był obecny na tej części konferencji. Nagrodę wręczyli Beata Mazur, przewodnicząca Rady Powiatu w Ostródzie oraz Ryszard Portka, sekretarz miasta.

Nagrody główne, czyli rowery, pochodzą z Salonu Rowerowego ANDAREX w Morągu, salon ufundował też jeden z rowerów.
Oprócz nagród głównych, losowaliśmy też nagrody od sponsorów. Co roku jest z nami Drogeria Hebe. Kosmetyczne niespodzianki otrzymało 20 pań. Expo Mazury w Ostródzie ufundowało zaproszenia na targi Twój Dom Twój Ogród, które odbędą się w dniach 23-24.03.2019. Zofia Stankiewicz ufundowała voucher do kosmetyczki.

Partnerzy i sponsorzy naszego plebiscytu:

Nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez wsparcia, szczególne podziękowania kierujemy do następujących osób i firm:
• marszałek województwa warmińsko mazurskiego Gustaw Marek Brzezin
• starosta Andrzej Wiczkowski,
• wójtowie gmin:
Dąbrówno - Piotr Zwaliński,
Grunwald - Adam Szczepkowski,
Łukta - Robert Malinowski,
Małdyty - Marcin Krajewski,
Ostróda - Bogusław Fijas,
• burmistrzowie:
Miłomłyna - Stanisław Siwkowski,
Morąga - Tadeusz Sobierajski,
• sponsorami byli
Salon Rowerowy ANDAREX Andrzej Kikoła, EXPO Mazury, BGŻ BNP Paribas, Warmińsko Mazurska Izba Rolnicza, Drogeria Hebe w Ostródzie.
O catering zadbali też Zofia Stankiewicz oraz uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie.
Dziękujemy!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages